Nieodpowiedzialni kierowcy ukarani mandatami i punktami karnymi

2020-06-21 11:13:48 (ost. akt: 2020-06-21 11:17:46)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ostatnio nowomiejscy policjanci, dzięki zgłoszeniom obywatelskim, zaledwie w ciągu godziny interweniowali dwukrotnie wobec kierujących, którzy celowo wprowadzali auta w poślizg, powodując zagrożenie w ruchu. Zostali oni ukarani mandatami i punktami karnymi
W miniony wtorek (16.06.20r.) nowomiejscy policjanci dwukrotnie zareagowali na informacje i sygnały od mieszkańców miasta o niebezpiecznej jeździe kierujących samochodami, którzy celowo wprowadzali swoje pojazdy w poślizg, robiąc tzw. drift.

Pierwsze zgłoszenie miało miejsce ok godz. 20:15 na ulicy Rynek w Nowym Mieście Lubawskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący volkswagenem golfem jeździ wokół rynku i driftuje. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu ukarali 18-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik mandatem karnym za celowe wprowadzanie w poślizg pojazdu powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym samym mężczyzna wzbogacił się o punkty karne. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny jego auta, bowiem nie posiadał on aktualnych badań technicznych.

Godzinę później na ulicy Mickiewicza miała miejsce podobna interwencja dotycząca driftującego BMW. Policjanci ukarali 23-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik mandatem i punktami karnymi.

Drift to technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego. Taka technika jazdy samochodem jest dozwolona, pod warunkiem, że odbywa się w przygotowanych do tego miejscach, a nie na drodze publicznej (którą są także m.in. parkingi, strefy ruchu, czy strefy zamieszkania).

Pojazd wprowadzony w poślizg przy dużej prędkości jest niezwykle trudny do opanowania. Jest to niemal niemożliwe dla osoby, która nie ma wystarczających umiejętności. Najczęściej taka jazda kończy się wyrzuceniem samochodu z toru jazdy. Tak działa siła odśrodkowa, a praw fizyki nie da się oszukać.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numery telefonów 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KPP Nowe Miasto


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. srkhj #2936627 | 109.196.*.* 21 cze 2020 12:07

    W Kurzętniku non stop takie popisy organizowane są nocą na stadionie i od ulicy Kopernika przez Dworcową.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5