Dyrektorzy rozmawiali z burmistrzem o zakończeniu roku szkolnego

2020-06-13 00:41:27 (ost. akt: 2020-06-13 00:49:41)
Spotkanie burmistrza z dyrektorami szkół

Spotkanie burmistrza z dyrektorami szkół

Autor zdjęcia: Nadesłane

Burmistrz Józef Blank zaprosił do Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście dyrektorów szkół podstawowych na spotkanie, którego tematem było ustalenie formuły organizacji zakończenia roku szkolnego oraz wakacyjnych dyżurów żłobka i oddziałów przedszkolnych.
Dyrektorzy nowomiejskich szkół — Bożena Rutkowska-Marciniak (SP 3), Zbigniew Domżalski (SP 2) i Jerzy Resicki (SP 1) zaproponowali gospodarzowi miasta organizację zakończenia roku szkolnego w dniu 26 czerwca w godzinach 8-14 na boiskach szkolnych i z podziałem na grupy, aby zachować zasady bezpieczeństwa określone przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Ustalono też możliwość odbioru świadectw w sposób indywidualny, jednak tu decyzję podejmą rodzice, którzy winni skontaktować się z dyrektorem szkoły lub wychowawcą klasy.

W okresie wakacyjnym we wszystkich nowomiejskich jednostkach oświatowych zachowana będzie opieka od godziny 7 do16 dla dzieci w Żłobku Miejskim i w Przedszkolu Miejskim oraz dla dzieci oddziałach przedszkolnych wszystkich trzech nowomiejskich podstawówek.
Podczas spotkania omówiona została również forma organizacji egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w poszczególnych szkołach w dniach 16-18 czerwca 2020 roku.

W spotkaniu uczestniczyła również Paulina Rolka, pełniąca obowiązki kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim. red

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5