Odnawialne źródła energii w Expom

2020-06-12 11:17:48 (ost. akt: 2020-06-12 11:30:15)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: nadesłane

W firmie Expom S. A. w Kurzętniku powstał dział, który kompleksowo obsługuje klientów w dziedzinie instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii.
Ograniczona ilość zasobów paliw kopalnych, postępujące zanieczyszczenie środowiska naturalnego wynikające z zastosowania przestarzałych technologii energetycznych, a także konieczność zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego są obecnie głównymi czynnikami, z powodu których na całym świecie obserwuje się wzrost udziału energii odnawialnej w ogólnym bilansie energetycznym.
Tendencję tą obserwuje się głównie w obrębie rozwiniętych gospodarek. Jest ona jednak zauważalna także wśród słabo zelektryfikowanych krajów rozwijających się, gdzie mikroinstalacje OZE stanowią niekiedy ekonomicznie opłacalne źródło energii.

Pod skrótem OZE kryją się odnawialne źródła energii, czyli takie, których wykorzystanie nie wiąże się z ich długotrwałym deficytem, gdyż odnawiają się w krótkim czasie. Do odnawialnych źródeł energii zaliczamy energię promieniowania słonecznego, energię prądów i pływów wodnych, geotermalną, wiatru oraz energię powstającą podczas spalania biomasy i biogazu. Odnawialne źródła energii można wykorzystać w mikro instalacjach, które zamieniają konkretne źródło na energię elektryczną.

Energia słoneczna jest najpowszechniejszym źródłem energii odnawialnych. Jednym z najpopularniejszych jest instalacja paneli fotowoltaicznych, które przekształcają energię solarną w energię elektryczną.
Energia wiatru wykorzystywana jest w przydomowych elektrowniach wiatrowych. W zależności od prędkości wiatru uzyskujemy określoną moc instalacji. W przypadku elektrowni wiatrowych duże znaczenie ma ich umiejscowienie.

Produkcja energii z OZE jest bowiem nierozerwalnie związana z rozwojem nowych technologii i w dzisiejszych czasach stanowi synonim postępu. Inną istotną zaletą wzrostu udziału energii odnawialnej w bilansie paliwowo - energetycznym jest poprawa efektywności wykorzystania i oszczędzania paliw kopalnych, a co za tym idzie, poprawa stanu środowiska w wyniku ograniczenia ilości emitowanych zanieczyszczeń oraz deponowanych odpadów. Stosowanie odnawialnych źródeł energii jest ściśle związane z koncepcją zrównoważonego rozwoju, ma też kluczowe znaczenie na drodze do realizacji przemian w dziedzinie energetyki, która zapewni ludzkości bezpieczną przyszłość.
Firma Expom S. A. z Kurzętnika wychodzi naprzeciw tym zagadnieniom. W zakładzie powstał nowy dział, którego zadaniem jest kompleksowa obsługa klienta w dziedzinie instalacji elektrycznych opartych na odnawialnych źródłach energii m.in. modułach fotowoltaicznych. Współpracując z czołowymi producentami urządzeń OZE na rynku polskim, firma Expom dysponuje szerokim zasobem asortymentu, który pozwala kompleksowo zaoferować potencjalnemu klientowi najlepsze rozwiązania dopasowane do jego potrzeb.

Usługa dla klienta opiera się na profesjonalnym doborze urządzeń charakteryzujących się najlepszą jakością oraz wysoką sprawnością uzysku energii. Dobór urządzeń poparty jest profesjonalną kalkulacją kosztów inwestycji oraz wyliczeniem czasu zwrotu poniesionych nakładów. Kurzętnicka firma oferuje również montaż wykonany przez fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie oraz legitymujących się odpowiednimi uprawnieniami.Firma Expom S. A. istnieje na rynku ponad 68 lat. Mamy świadomość tego, jak ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta oraz jakoś wykonywanych usług.
Z największą starannością dobieramy urządzenia dla klienta tak, aby w 100 % był zadowolony z inwestycji. Mamy wiele do zaoferowania, szczególnie jeśli chodzi o jakość i wydajność posiadanych instalacji. Bazujemy na produktach polskiego producenta. W aktualnym, trudnym czasie jest niezwykle ważne, by wspierać nasze firmy produkcyjne, które jakościowo nie odbiegają od firm zagranicznych a nawet z uwagi na duży potencjał i możliwości sprostania najwyższym standardom, a dowodem na to są odpowiednie certyfikaty.
Mimo, iż nasza firma na rynku OZE oficjalnie istnieje kilka miesięcy, to jej korzenie sięgają ponad 35 lat wstecz, kiedy została w niej zbudowana turbina wiatrowa. Powodem do radości jest więc to, że z biegiem lat możemy wrócić do korzeni. Nasz dział OZE prężnie się rozwija i już niebawem będziemy mogli przedstawić naszym klientom bogatszą ofertę w szeroko pojętym zagadnieniu Odnawialnych Źródeł Energii. Warto więc skontaktować się z naszymi specjalistami.

Chciałabym też dodać, że audyt mający na celu zbadanie warunków technicznych i przyłączeniowych oraz stworzenie oferty przez naszych doradców technicznych, jest absolutnie za darmo. Do tej pory firma ma już na swoim koncie kilkanaście instalacji, dziękujemy naszym klientom i zapewniamy, że po dokonaniu wyboru Expom S.A- nie zawiedziemy!-dodaje Marta Suszyńska- specjalista d.s. marketingu i sprzedaży w dziale OZE.

Nasza decyzja o Instalacji ciągnęła się w czasie, któregoś dnia dowiedziałem się o Firmie EXPOM S.A i o powstaniu nowego działu. Od razu wzięliśmy Expom pod uwagę, prosząc o złożenie oferty. Okazało się, że cały proces przebiegł bardzo sprawnie. Począwszy od przedstawienia oferty aż do momentu uruchomienia Instalacji oraz wszelkich formalności. Oboje z żoną pracujemy, więc dla nas było istotne to aby całość wykonana była kompleksowo- tak jak odbyło się to za pośrednictwem Firmy EXPOM. Jakość produktu jest dla nas równie ważna, i mogę się pochwalić że już po pierwszym miesiącu uruchomionej instalacji – moja elektrownia wyprodukowała ponad 1 MW. Nic tak nie cieszy oko jak rosnące wskaźniki produkcji energii i zredukowane a wręcz znikome rachunki za prąd! Polecam!- rekomenduje Jeden z pierwszych klientów firmy Expom, Krzysztof Czajkowski.


„Mam swoją elektrownię domową właśnie od Expom. Na rynku jest bardzo dużo firm oferujących fotowoltaikę, natomiast mnie przekonała pozycja i stabilność firmy oraz profesjonalne podejście do klienta. Dodatkowo w ofercie jaką otrzymałem był produkt polskiego producenta o bardzo wysokiej jakości. Jestem właścicielem instalacji fotowoltaicznej o mocy bliskiej 6 kW i jest to idealnie dopasowana instalacja do mojego gospodarstwa domowego. Moje rachunki już zmniejszyły się znacząco i wiem, że już niebawem będę mógł o nich zapomnieć. Mogę z czystym sumieniem dać rekomendacje firmie Expom.!”– zapytany o swoją instalację – Sławomir Domżalski


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (12 czerwca) wydaniu m.in.

Pistolet wyłowiony z Łyny
Przypadkowe sprzątanie dna Łyny w Olsztynie ujawniło niecodzienne odkrycie. Stało się to za sprawą pasjonata z magnesem neodymowym ręku, który wykorzystał wolny czas na posprzątanie rzeki.

Nasz trudny rynek pracy
W których powiatach i w jakich branżach nie brakuje ofert pracy, a gdzie najszybciej rośnie bezrobocie? Sprawdziliśmy.


Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.Synu, zniszczyłeś swoje i moje życie
Pani Hanna nie miała szczęścia w życiu. W rodzinnym domu panowała bieda, mąż okazał się alkoholikiem, który nie tylko przepijał wypłatę, ale też bił i wyzywał. Myślała, że syn będzie jej wsparciem. Stało się jednak inaczej. Dziś pani Hanna opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5