Kolejni kierujący z promilami zatrzymani przez policjantów

2020-05-31 10:17:53 (ost. akt: 2020-05-31 10:22:19)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kolejnych 2 nietrzeźwych kierujących to bilans ostatnich dni. Funkcjonariusze apelują - nie ma przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie! Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy niepokojącą nas sytuację.
Ok. godz. 17:45 oficer dyżurny nowomiejskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej, która miała miejsce w Skarlinie. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący motorowerem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do wywrócenia się jednośladu.
Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 58-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. To jednak nie koniec jego kłopotów. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim i obowiązujący go aż do marca 2023r.
 
Ok. godz. 15:00 w Lipinkach dzielnicowi z Biskupca wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Kierujący rowerem 60-letni mieszkaniec gminy Biskupiec także miał w organizmie 2 promile alkoholu.
 
Przypominamy!

Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie każdego pojazdu wymaga przede wszystkim doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Alkohol znacząco zakłóca pracę ośrodków nerwowych decydujących o odbieraniu i przetwarzaniu bodźców, dlatego osoba kierująca pojazdem powinna być trzeźwa. Wsiadając za kierownicę auta czy też jadąc rowerem gdy wcześniej piliśmy alkohol stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych użytkowników drogi.
KPP Nowe Miasto
 
 

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. odp. #2927901 | 83.6.*.* 31 maj 2020 12:43

    Kiedy wprowadzicie konfiskatę samochodu dla tych co jeżdżą po pijaku. Z tymi pseudo kierowcami, to walka z wiatrakami. Jak nie będzie miał samochodu to taki delikwent nie będzie miał czym jeżdzić i wtedy się na pewno zastanowi czy warto było chlać. Inaczej z tym sobie nie poradzicie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5