Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z dróg

2020-05-25 15:00:15 (ost. akt: 2020-05-25 15:05:34)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zarzuty, zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie kary finansowe oraz liczne apele niestety nie odstraszają nietrzeźwych kierowców od wsiadania za kierownicę swych pojazdów. W miniony weekend z dróg naszego powiatu wyeliminowano aż 8 nietrzeźwych kierujących.
W piątek ok godz. 17:00 w Łąkorku patrol dzielnicowych z Biskupca zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem corsa. 28-latek siedzący za kierownicą auta miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Oprócz tego posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ok godz. 19:40 w Słupnicy ci sami dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 23-letni mieszkaniec gminy Biskupiec miał w organizmie 2 promile alkoholu.

W sobotę tuż po północy policjanci zostali wezwani na interwencję do Radomna. Tam z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący passatem jedzie całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Także w sobotę, ok. godz. 21:30 na ul. Grudziądzkiej w Biskupcu tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. 36-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu.

W niedzielę ok godz. 15:00 w Mrocznie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem mieszkańca gminy Grodziczno. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 63-latka ponad 2 promile alkoholu.

Ok. godz. 19:45 na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Tym razem był to kierujący rowerem 33-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Ok. godz. 21:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na ulicy Długiej w Nowym Mieście kierujący seatem uderzył w murek, a następnie wysiadł z auta i się oddalił. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymali kierującego autem. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec miasta. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Także wczorajszego wieczoru na ulicy Kwiatowej w Biskupcu dzielnicowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 35-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego miał w organizmie 2 promile alkoholu.

 
Policjanci apelują !
Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

 
Nasze prawo określa, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
KPP Nowe Miasto

 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5