Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy znęcania

2020-05-23 18:35:43 (ost. akt: 2020-05-23 18:43:04)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na wniosek policjantów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 33–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją matką. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 3 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Otrzymał także m.in. nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.
W minioną środę (20.05.) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoją matką. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał matce, poniżał ją a także groził. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. To nie pierwszy taki przypadek. Mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca naszego powiatu policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z matką. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej oraz został zobowiązany do nie spożywania alkoholu.

Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 33-latkowi grozi jednak większa kara, bowiem działał w warunkach tzw. recydywy.
KPP Nowe Miasto


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5