Dzień Nauki Polskiej u „Motylków”

2020-03-08 13:01:51 (ost. akt: 2020-03-08 13:05:02)
W czasie eksperymentów

W czasie eksperymentów

Autor zdjęcia: SP 2

Z okazji Dnia Nauki Polskiej sala grupy przedszkolnej „Motylki” Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zamieniła się w laboratorium naukowe.
Do przedszkolaków przybyła grupa „Eksperymentuj z Norwidem”. Goście pod kierunkiem pani Pauliny Orłowskiej przeprowadzili zajęcia z doświadczeniami. Maluchy samodzielnie zrobiły masę newtonowską, lawę i lampę. Zaproponowane zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, umiejętność obserwowania i interpretowania ciekawych zjawisk oraz współdziałanie w grupie podczas wykonywania doświadczeń i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wspaniałych i niesamowitych wrażeń. Przedszkolaki wraz z paniami: Małgorzatą Kozłowską, Sylwią Zielińską i Aliną Bączek czekają na kolejne spotkanie z młodymi naukowcami.
SP 2


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5