Warsztaty uczniów Norwida dla przedszkolaków

2020-03-02 15:40:55 (ost. akt: 2020-03-02 15:47:34)
W czasie eksperymentów w szkole "Dwójce"

W czasie eksperymentów w szkole "Dwójce"

Autor zdjęcia: ZS Nowe Miasto

Dnia 13.02.2020 uczniowie z klasy IIIb Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim wraz z mentorką Panią Pauliną Orłowską poprowadzili zajęcia dla przedszkolaków z grupy „Motylki”.
Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. To wydarzenie staje się niejako ’’małą tradycją’’ naszej szkoły, ponieważ odbywa się już od wielu lat.

Pierwszy wyjazd warsztatowy do młodszych kolegów i koleżanek odbył się w 2014 roku. My, tegoroczni maturzyści, z przykrością żegnamy się z tym projektem, w którym uczestniczyliśmy przez 3 lata. Mamy nadzieję, że zostaniemy godnie zastąpieni, a nasi młodsi koledzy, podobnie jak my, znajdą w spotkaniach z dziećmi dużo radości i przyjemności. Tematem tego wydarzenia były oczywiście doświadczenia: WULKAN, MASA NIENEWTONOWSKA i „LAMPA” z LAWĄ. Przedszkolaki były zachwycone możliwością samodzielnego wykonania ciekawych zadań, uważnie słuchały wskazówek licealistów dzięki czemu wszystkie wykonane eksperymenty zakończyły się sukcesem. Szczególnie dużo radości sprawił im wybuchający wulkan, natomiast podczas wykonywania masy nienewtonowskiej najciekawsza wydawała się perspektywa pobrudzenia siebie i nas. Na twarzach wszystkich uczestników gościł jednak szeroki uśmiech, co można uznać za sukces.

Podczas przerw między doświadczeniami Julia Cieplak przeprowadziła dla maluchów kilka zabaw, podczas których śpiewali i tańczyli. Tym podbiła ich małe serduszka. Na koniec wszystkiem dzieci otrzymały dyplomy. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcie. W eksperymencie uczestniczyli: Alicja Andrzejewska, Nicol Boka, Julia Cieplak, Julia Czyżewska, Sandra Januszewska, Zuzanna Kalitka, Julia Kołakowska, Julia Madoń, Aleksandra Polak, Zuzanna Przybyszewska, Wanessa Pukalska, Agata Rojewska, Jakub Wróblewski i Liwia Zdrojewska.

Taka inicjatywa pokazuje, że dzielące nas lata nie stanowią bariery, a licealista może porozumieć się z przedszkolakiem. Wystarczy tylko odrobina chęci. Janusz Korczak napisał, że kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. I patrząc na zdjęcia z zajęć z całą pewnością można powiedzieć, że to prawda.

Julia Czyżewska, klasa III b Zespół Szkół im. C. K. Norwida


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5