„Krasnoludki” w „Krainie muzyki”

2020-03-01 12:38:28 (ost. akt: 2020-03-01 12:40:28)
Przedszkolaki poznawały ludzi związanych z muzyką oraz różne instrumenty muzyczne

Przedszkolaki poznawały ludzi związanych z muzyką oraz różne instrumenty muzyczne

Autor zdjęcia: SP 2

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim podczas zajęć realizowała tematykę związaną z muzyką „W krainie muzyki’.
Przedszkolaki i panie: Maria Szymankiewicz i Sylwia Zielińska gościły mamę Mai Splitt, panią Sylwię, która gra na gitarze. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom o swojej pasji i zaśpiewała piosenki „My jesteśmy jagódki” oraz „Fantazja”, która jest ulubioną piosenką z dzieciństwa. Mama Mai wręczyła maluchom kolorowanki. Z kolei mama Zosi, pani Magdalena Domżalska zaprosiła :krasnoludki” do swojej klasy, pokazała instrumenty muzyczne. Akompaniując na fortepianie nauczyła przedszkolaki piosenkę „Zaśpiewam wam”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały fortepian i poznały jego budowę. Pani Magda przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę. „Krasnoludki” odwiedził brat Zosi Patryk, który zagrał na saksofonie kilka utworów. Sistra Tosi, Marta Wiśniewska zagrała dwa utwory na trąbce, a Zuzanna Sepetowska na flecie poprzecznym. Maja Machulska zagrała na gitarze. Wszyscy mali goście są uczniami Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. Ich gra bardzo podobała się „Krasnoludkom”. Podczas zajęć muzycznych utalentowani goście zaprezentowali również swoje instrumenty. Dzieci z grupy 05 uczestniczyli także w spotkaniu z Dyrygentem Orkiestry Dętej w Kurzętniku panem Mariuszem Brzezicki, a także w audycji muzycznej, którą poprowadziła Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim pani Iwona Mrozińska. Muzyka zachęciła przedszkolaki do działań plastycznych. Pod kierunkiem pań: Marysi i Sylwii, wykorzystując różne materiały, dzieci malowały i wycinały. Po tak interesujących zajęciach wiele przedszkolaków postanowiło rozpocząć naukę w szkole muzycznej.
SP 2


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5