„Krasnoludki” wśród malarzy i rzeźbiarzy

2020-02-21 16:36:04 (ost. akt: 2020-02-21 16:38:10)
Przedszkolaki prezentują swoje prace plastyczne

Przedszkolaki prezentują swoje prace plastyczne

Autor zdjęcia: SP 2

Dzieci z grupy przedszkolnej „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście pod kierunkiem pań: Marii Szymankiewicz i Sylwii Zielińskiej zorganizowały w swojej sali wystawę poświęconą sławnym malarzom, książkom umożliwiającym dzieciom malowanie oraz przyborom plastycznym służącym do malowania i rysowania.
Przedszkolaki spotkały się z panią Karoliną Szymankiewicz, która jest studentką historii sztuki. Pani Karolina przybliżyła dzieciom malowanie „martwej natury”. Zaprezentowała przykłady tego typu malarstwa, które wyszły spod pędzla znakomitych malarzy. Następnie wspólnie z przedszkolakami ułożyła kompozycję z różnych przedmiotów. Zadaniem maluchów było namalowanie kompozycji, używając pasteli olejnych.

„Krasnoludki” odwiedziła również pani Natalia Reszka, która jest plastykiem w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Pani Natalia opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Zaprezentowała owoce swojej twórczości. Na miejscu wykonała portret Agatki. Następnie zachęciła „Krasnoludki” do wykonania portretu dowolną techniką plastyczną. Na zakończenie spotkania pani Natalia zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach ceramicznych.

Kolejnym gościem przedszkolaków był przedstawiciel nowoczesnych technik tworzenia obrazów. Pan Krzysztof Szymankiewicz studiuje informatykę i wprowadził „Krasnoludki” w tajniki grafiki komputerowej. Pokazał swoje prace i wyjaśnił sposób ich powstania. W ramach twórczości własnej dzieci wykonały pracę plastyczną, która polegała na pokrywaniu obrazka farbką przy użyciu gąbki. Następnie z prac powstała wystawa, która podziwiali nie tylko rodzice dzieci. Zrealizowane zajęcia dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń, spotkań z ciekawymi ludźmi, a przede wszystkim zachęciły dzieci do rozwijania własnej twórczości plastycznej.
SP 2


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5