Automobilklub Nowomiejski podsumował sezon 2019 i uhonorował najlepszych kierowców

2020-02-11 19:26:34 (ost. akt: 2020-02-11 19:31:58)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Gala Sportu Samochodowego, która odbyła się w Miejskim Centrum Kultury była podsumowaniem kolejnego roku działalności Automobilklubu Nowomiejskiego. Na imprezie uhonorowano najlepszych kierowców, którzy walczyli na rajdowych trasach i torze autodromu o trofea AN.
Sprawozdanie z sezonu '2019 w Automobilklubie Nowomiejskim odczytał Daniel Wyrzykowski, prezes organizacji. Przypomniał, że działacze automobilklubu zorganizowali szereg imprez samochodowych i nie tylko, bowiem niektóre z nich miały wymiar wręcz rodzinny integrujący społeczność miasta i okolic.
Galę Sportu Samochodowego zaszczyciło szereg znaczących osób, a byli to przedstawiciele samorządów, szefowie instytucji, firm i prezesi zaprzyjaźnionych autoklubów.

Burmistrz Józef Blank, jeden z zabierających głos, zapewniał, że pomimo, że budżet miejski w tym roku jest szczuplejszy niż ubiegłoroczny, to fundusze dla aktywnych stowarzyszeń znajdą się takie, jak w roku minionym.

Kulminacyjnym punktem programu gali było wręczenie pucharów najlepszym zawodnikom. Klasyfikację generalną wygrał Marek Kwiatkowski i on zdobył tytuł mistrza. Za nim wicemistrzem był Radosław Kozłowski, a drugim wicemistrzem Wojciech Jankowski (wszyscy AN).

Kierowcy w barwach AN są widoczni na wielu imprezach na terenie całego kraju. Zdobywali oni często miejsca na podium, ale największy sukces odnotował Wiktor Mączkowski. Startujący za kierownicą hondy civic zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski w Rallycrossie (RWD Cup).

Przysłowiową wisienką na automobilowym torcie był Bal Mistrzów Sportu Motorowego z okazji podsumowania roku, na którym bawili się zawodnicy, zarząd kluby i ich goście. ul


KLASYFIKACJA ZA ROK 2019
*klasa I 1. Krzysztof Zawadzki (Lubawski Klub Rajdowy), 2. Paweł Graszek (AN), 3. Malwina Gurgurewicz (Automobilklub Morski)
*klasa II 1. Krystian Wyżlic (LKR), 2. Karol Kaczyński, 3. Radosław Oryszczak (obaj Automobilklub Toruński)
*klasa III 1. Wojciech Jankowski, 2. Mariusz Ząbkiewicz, 3. Michał Kozłowski (wszyscy Automobilklub Nowomiejski)
*klasa IV 1. Tomasz Laskowski, 2. Radosław Oczkowski (obaj AN), 3. Mistrz Jakub Frąszczak (Automobilklub Morski)
*klasa V 1. Radosław Kozłowski, 2. Marek Kwiatkowski (obaj AN), 3. Tomasz Rzepecki (LKT Wyczół)
*klasa gość 1. Eugeniusz Kurlikowski (AN), 2. Marek Koprowski (AT), 3. Sebastian Matuszewski (Automobilklub Morski)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5