Bal retro, taki sam, jak przed stu laty...

2020-01-20 20:47:34(ost. akt: 2020-01-20 21:01:25)
Jedną z atrakcji balu jubileuszowego był tort z symboliką nowomiejską

Jedną z atrakcji balu jubileuszowego był tort z symboliką nowomiejską

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jednym z elementów setnej rocznicy powrotu Nowego Miasta do Macierzy był bal, który charakterem nawiązywał do tego, który 19 stycznia 1920 roku odbył się w sali ówczesnego progimnazjum.
W rocznicowej zabawie, w Szklanej Róży, mógł wziąć udział każdy, do czego zachęcały ogłoszenia. Organizatorzy przy tym zachęcali uczestników tego historycznego wydarzenia do przyjścia na bal w strojach nawiązujących do epoki lat dwudziestych.
Pomysłowość balowych gości nie zawiodła i już samo wejście balowiczów na salę wywoływało nutkę zachwytu i radość organizatorów.

Królowały luźne sukienki tancerek, opaski na głowach z charakterystycznym piórem, szale boa, długie cygarniczki w ręku oraz sznury korali, a u panów stroje gangsterów, kapelusze i cygara w ustach. Lider zespołu muzycznego Standard, który grał do tańca, już na początku stwierdził, że takiemu wyjątkowemu towarzystwu gra w swojej karierze po raz pierwszy.

Przerywnikiem balu był pokaz tańca profesjonalnej pary, występ nowomiejskiego tenora Marka Piątkowskiego w dawnym repertuarze. Rozstrzygnięto także konkurs na najoryginalniejsze przebranie. Według jury na pierwsze miejsce zasługiwały stroje państwa Krystochowicz, drugie miejsce przyznano p. Leśniowskim, a trzecie p. Napiórkowskim. Były też wyróżnienia dla p. Wiśniewskich, p. Oelberg i p. Wachowiacz.

Dopełnieniem atrakcji był jubileuszowy tort z nowomiejskimi elementami, który podzielono wśród uczestników tego niecodziennego balu.
ul
ZWYCIĘZCY KONKURSU NA PRZEBRANIE Z ORGANIZATORAMI

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5