Siatkarze SP 2 „Sokół” na podium w Lidze Wojewódzkiej o Puchar Kinder+ Sport w Kat Trójek i Czwórek

2020-01-18 13:17:56(ost. akt: 2020-01-18 13:22:23)
Młodzi siatkarze — uczniowie nowomiejskiej Szkoły Podstawowej nr 2

Autor zdjęcia: SP 2

Udany występ zanotowali po raz kolejny młodzi siatkarze, uczniowie nowomiejskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. W drugim eliminacyjnym turnieju Kinder Sport rozegranym 12 stycznia 2020 roku w Olsztynku w kategorii „Czwórki " chłopców zajęli III, a w kategorii „Trójki " II miejsce.
„Czwórki" pewnie wygrały swoją grupę pokonując po 2:0 Kurian Volley Olsztyn i AZS Olsztyn, w ćwierćfinale również 2:0 pokonali Koszałek Węgorzewo. W półfinale uznali wyższość faworytów rozgrywek drużynę „Warmii”. W meczu o III miejsce ponownie spotkali się z AZS-em Olsztyn i ten mecz również wygrali, tym razem 2:1. Drużyna „Trojek" w drodze do finału wygrała wszystkie swoje mecze z „Truso” Elbląg, AZS-em Olsztyn 2, MOSiR Mrągowo, AZS-em Olsztyn 1 w ćwierćfinale oraz „Green Volley” Ełk w półfinale, tylko w finale przegrali z IKS Atak Elbląg. Po dwóch kolejkach (turniej w Kętrzynie i Olsztynku) nasze drużyny zajmują bardzo wysokie (2. w kat. „Trójki" i 4. w kat. „Czwórki") miejsca, dające awans do ścisłego finału. Gramy coraz lepiej w każdym turnieju zbieramy cenne doświadczenie, jesteśmy na dobrej drodze do zajęcia wysokiego miejsca w ogólnej klasyfikacji w tym sezonie oraz realne szanse na awans i reprezentowanie województwa warmińsko-mazurskiego w rozgrywkach ogólnopolskich - mówi Maciej Bochenek trener drużyny. W całych rozgrywkach w kategoriach „Czwórek" i „Trojek" bierze udział po 14 drużyn z województwa, 8 najlepszych po eliminacjach zagra turniej finałowy w maju, z którego 2 najlepsze pojadą na turniej ogólnopolski do Zabrza. W drużynach SP 2 „Sokół” zagrali:
Juliusz Bucha, Miłosz Bochenek, Kornel Zbikowski, Filip Derdulski, Olaf Hinc, Hubert Jabłoński, Paulo Lisowicz i Jakub Gawiński.