Uczniowie "Norwida" dla chorej Julki

2020-01-11 16:28:26 (ost. akt: 2020-01-11 16:36:12)
Podczas charytatywnego koncertu dla Julki

Podczas charytatywnego koncertu dla Julki

Autor zdjęcia: ZS Nowe Miasto

Przełom listopada i grudnia minionego roku był bardzo pracowitym czasem dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. Jako szkoła włączyliśmy się w działalność charytatywną dla chorej na SMA-1 Julki Rówczyńskiej z Nowego Miasta Lubawskiego.
25 listopada w naszym liceum obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Zainteresowani mogli zrobić sobie zdjęcie ze zgromadzonymi pluszakami, w tym z Kapralem Wojtkiem, zaś opłaty za fotografie przeznaczono na cel charytatywny.
Klasa IIb pod opieką pani Pauliny Orłowskiej w ramach godzin wychowawczych własnoręcznie wykonywała kartki bożonarodzeniowe, które były przeznaczone na licytację. Stanowiło to zarówno kreatywną odskocznię pomiędzy lekcjami, jak i naukę empatii.

Pierwszy tydzień grudnia obfitował w działalność artystyczną. Samorząd uczniowski zorganizował koncert charytatywny pt. "12 listów", do którego scenariusz napisała Julia Cieplak z klasy IIIb. Warto podkreślić wielką chęć działania i ogromne zaangażowanie osób uzdolnionych artystycznie, bez których koncert nie mógłby się odbyć. Występ nawiązywał do tematyki świątecznej, otwierał oczy na krzywdę drugiego człowieka, pozwalał spojrzeć na problemy innych ludzi przede wszystkim w święta Bożego Narodzenia. Przypomniał, co w tym czasie jest naprawdę ważne, jakie wartości należy zachować, pielęgnować. Uczniowie liceum mogli wziąć udział w koncercie w dniach od 3 do 5 grudnia, zaś warunkiem wejścia był bilet wstępu. Ich sprzedaż tylko wśród licealistów przyniosła ponad 2 tysiące złotych! Program artystyczny zaprezentowano również w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.
Koncert wieczorny był przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych spoza społeczności szkolnej. Mieliśmy przyjemność gościć rodzinę Julki i osoby na bieżąco zajmujące się internetową zbiórką na jej rzecz. Występ połączony był z kiermaszem ciast oraz licytacją pluszaków. W cudownej atmosferze, wśród wzruszeń, do zaangażowanych uczniów oraz dyrekcji skierowano wiele podziękowań. Pokazało to nam, jak ważna jest pomoc dla drugiego człowieka. Nad stroną artystyczną i całym charytatywnym przedsięwzięciem czuwała pani Paulina Orłowska.

5 grudnia w trakcie przerw między lekcjami odbył się kiermasz ciast za symboliczną opłatą. Sprzedawano także herbatę i kawę w ramach promocji sprawiedliwego handlu (fair trade). Zorganizowane również loterię maskotek, w czasie której można było nie tylko dać drugie życie zapomnianej zabawce, ale także wesprzeć rodzinę Julki. Zebrane pluszaki pochodziły od uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy Julce, m.in. występującym, osobom przygotowującym kiermasz, prowadzącym loterie i kupującym, wspierającym nasze akcje. Dzięki Wam uzbieraliśmy (według wciąż jeszcze niepełnych szacunków) 5446,85 zł.

Kinga Płotka, kl. II b
Podczas charytatywnego koncertu dla Julki

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5