Gmina Grodziczno przeciw przemocy!

2019-12-16 11:24:38(ost. akt: 2019-12-16 12:21:10)

Autor zdjęcia: UG Grodziczno

W Domu Strażaka w Grodzicznie odbyła się II Gminna Konferencja podsumowująca projekt współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Realizatorem projektu „Świadomość rodzin kluczem do życia bez przemocy” był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Grodzicznie. Działania te miały na celu zwiększenie świadomości dotyczącej zjawiska przemocy i sposobów jej przeciwdziałania.
Na Konferencję przybyła bardzo duża liczba zaproszonych gości. Dziękujemy za udział przedstawicielom Oddziału Zabezpieczenia Społecznego Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie na czele z kierownikiem oddziału Panią Ewą Korycką oraz wchodzącymi w skład zespołu Panią Kamillą Duk i Panem Tomaszem Jadanowskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele instytucji wchodzących w skład Zespołu Interdyscyplinarnego, tj. przedstawiciele Policji, Oświaty, Sądu Rejonowego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ochrony Zdrowia, Ośrodka Pomocy Społecznej. Obecni byli przedstawiciele organizacji pozarządowych. Swoim przybyciem zaszczyciła nas Przewodnicząca Rady Gminy Pani Urszula Plitt.
Przybyłych gości powitała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Zofia Grzonkowska – Mocny. Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Grodziczno Pan Tomasz Szczepański. W kolejnej części Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Grodzicznie Pan Marcin Grzywacz przybliżył zagadnienia dotyczące projektu i omówił poszczególne etapy realizowanych działań.
Część robocza konferencji poświęcona była prelekcjom. Pierwsza zajęła głos Pani Ewa Korycka, jako Wojewódzki Koordynator Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie omówiła temat roli Zespołów Interdyscyplinarnych w podnoszeniu świadomości społecznej i szerzeniu profilaktyki w zakresie przeciwdziałania przemocy. Pogratulowała, że projekt realizowany na terenie gminy Grodziczno w skali kraju zajął siódme miejsce pod względem oceny punktowej.
Przedstawiciel Policji z-ca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lub. pan Mirosław Mozarczyk. Omówił rolę Policji w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Ostatnim prelegentem była Pani Brygida Jęczewska specjalista pracy socjalnej, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego i Gminnej Komisji RPA w gminie Lubawa
a także instruktor warsztatów psycho- edukacji rodzinnej. Przedstawiła temat „Wychowanie bez przemocy w oparciu o program szkoły dla rodziców i wychowawców”.
Po części roboczej nastąpił czas na podziękowania dla osób i przedstawicieli instytucji, których jednym z wielu zadań jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pan Wójt Tomasz Szczepański wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Urszulą Plitt i Przewodniczącym Zespołu Interdyscyplinarnego wręczyli osobom tym upominki i pamiątkowe statuetki od Zespołu Interdyscyplinarnego w Grodzicznie z podziękowaniem za współpracę, trud i zaangażowanie w pracę na rzecz osób i rodzin dotkniętych problemem przemocy.
Ostatnią częścią spotkania było wręczenie przez Pana Wójta, drużynie ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie pucharu za zwycięstwo we wcześniej przeprowadzonym turnieju dotyczącym wiedzy z zakresu przeciwdziałania przemocy. Na zakończenie nagrodzono dwunastu autorów prac w konkursie plastyczno – literackim. Byli to uczniowie klas 0–VIII, ze szkół z terenu Gminy Grodziczno. Wszyscy uczestnicy konferencji byli zachwyceni jakością prac nadesłanych przez młodzież szkolną.
Uwieńczeniem konferencji było krótkie podsumowanie i oficjalne zakończenie, czego dokonał Pan Wójt.
LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO „ZJAWISKO PRZEMOCY W RYSUNKI I SŁOWIE”
Kategoria I
1. Aleksandra Otrembska - kl. III Szkoła Podstawowa Mroczno
2. Patrycja Truszczyńska – kl. II Szkoła Podstawowa Mroczno
3. Patrycja Jarzębek - kl. I Szkoła Podstawowa Zajączkowo
Wyróżnienie: Michał Jaroszewski – kl. III Szkoła Podstawowa Mroczno
Kategoria II
1. Roksana Katarzyńska - kl. V Szkoła Podstawowa Zwiniarz
2. Laura Renkel – kl. IV Szkoła Podstawowa Mroczno
3. Anna Rynkowska – kl. VI Szkoła Podstawowa Mroczno
Wyróżnienie: Wiktoria Kamińska - kl. VI Szkoła Podstawowa Mroczno
Kategoria III
1. Michalina Dąbrowska – kl. VIII Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie
2. Anna Dembowska – kl. VIII Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie
3. Joanna Dąbrowska kl. VIII Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie
Wyróżnienie: Kinga Dąbrowska – kl. VIII Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uczestnik #2839697 | 5.173.*.* 25 gru 2019 16:12

    Pani Brygida i Kasia super prowadzące. Pozdrawiam

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja #2838178 | 37.47.*.* 20 gru 2019 00:50

    Pani Ania to coraz ładniejsza :-)

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5