Odblaskowe prezenty i ważne rozmowy na temat bezpieczeństwa w Przedszkolu Miejskim

2019-12-09 10:25:22 (ost. akt: 2019-12-09 10:29:30)

Autor zdjęcia: KPP NML

Nietypowa lekcja bezpieczeństwa odbyła się w Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim. Przed mikołajkami przedszkolaków odwiedzili policjanci wraz z lokalnym animatorem kultury i sportu Ryszardem Krzemieniewskim. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci ich opiekunowie otrzymali elementy odblaskowe.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo ważny obszar działalności policjantów, dla których bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze. Każdy wie, że nie ma nic bardziej cennego niż zdrowie i życie. Dlatego też nowomiejscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania w których zachęcają pieszych, tych małych i dużych, poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym do noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaki lub tornistra.

http://nowe-miasto-lubawskie.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/98/98-146405.jpg

http://nowe-miasto-lubawskie.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/98/98-146409.jpg


Tym razem z okazji Mikołajek nowomiejscy policjanci wraz z lokalnym animatorem kultury i sportu Ryszardem Krzemieniewskim spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim i zachęcali je do noszenia odblasków oraz prosili by przekonali dorosłych członków rodziny do odblaskowej mody. Maluchy miały okazję nauczyć się właściwego przechodzenia przez przejście dla pieszych, a same zaśpiewały piosenkę o bezpieczeństwie.

http://nowe-miasto-lubawskie.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/98/98-146406.jpg

http://nowe-miasto-lubawskie.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/98/98-146407.jpg

http://nowe-miasto-lubawskie.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/98/98-146408.jpg


Odblaski mogą uratować zdrowie i życie. Dlatego też dzięki zaangażowaniu gości przekazano na ręce dyrekcji przedszkola 35 kamizelek odblaskowych dla dzieci, dzięki którym będą one bardzie widoczne i bezpieczne podczas spacerów. Wszystkie dzieci otrzymały także odblaskowe opaski i zawieszki ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Pan Ryszard Krzemieniewski podarował przedszkolu książki edukacyjne o bezpieczeństwie, płyty z filmami edukacyjnymi oraz gry dydaktyczne z zakresu bezpieczeństwa na drodze. KPP NML

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5