Certyfikat Szkoła Przyjazna Środowisku dla SP2

2019-12-08 13:25:57 (ost. akt: 2019-12-08 13:32:04)
Nauczyciel Andrzej Domżalski na uroczystości wręczenia certyfikatu w Olsztynie

Nauczyciel Andrzej Domżalski na uroczystości wręczenia certyfikatu w Olsztynie

Autor zdjęcia: SP 2

29 listopada 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wręczono Certyfikaty Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Przyjazna Środowisku. W XIV Edycji 2018/2019 udział wzięła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.
Na gali obecni byli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie pan Krzysztof Marek Nowacki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski pan Artur Henryk Chojecki, przedstawiciele szkół uczestniczących w projekcie. Naszą szkołę reprezentował koordynator przedsięwzięcia pan Andrzej Domżalski. Pan Andrzej odebrał dla Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym mieście Lubawskim Certyfikat Szkoła Przyjazna Środowisku.

Projekt naszej szkoły dotyczył bioróżnorodności wokół nas. Uświadomienie uczniom i społeczności lokalnej jak ważna jest różnorodność gatunkowa dla człowieka i życia na Ziemi, ukazanie różnorodności gatunkowej organizmów żyjących na terenie Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego, konieczność ochrony środowisk, ich życia, zapoznanie uczniów z formami ochrony przyrody i sposobami ich respektowania oraz wzrost bezpieczeństwa gatunków objętych ochroną i ich środowisk to główne cele przedsięwzięcia, które realizowała nasz szkoła.

Projekt skierowany był do uczniów klas 4 - 8, realizowaliśmy go od listopada do czerwca minionego roku szkolnego i ogłoszony został na stronie internetowej szkoły. W ramach projektu odbyło się wiele pogadanek na lekcjach przyrody, biologii oraz na godzinach do dyspozycji wychowawcy klasowego. Zrealizowano konkursowe projekty: klasy 4 „ Mój zielnik drzew i krzewów”, klasy 5 „Mój wirtualny zielnik roślin i grzybów”, klasy 6 „Moje wirtualne zoo” i klasy 7- 8 albumy lub prezentacje „Bioróżnorodność wód, łąk, pół i lasów”. Były to prace grupowe, najlepsze z nich zostały przekazane do biblioteki szkolnej. Priorytetowym konkursem, poprzedzonym kampanią była budowa domków dla owadów i poidełek dla mniejszych zwierząt. Uczniowie wraz z rodzicami stworzyli domowe ekozespoły, konstruując i budując łącznie 24 domki i poidełka, które społeczność lokalna mogła zobaczyć podczas festynu szkolnego o zasięgu miejskim, następnie część z nich rozmieściliśmy na stałe wokół szkoły. Od marca do czerwca 2017 r. przeprowadziliśmy projekt „Słońce, wiatr i woda energii nam doda. Energetyka Przyjazna Środowisku. Wpływ zanieczyszczeń powietrza i składników pogody na smog”. Na realizację projektu pozyskaliśmy 2250,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, za pośrednictwem Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy pomoce dydaktyczne związane z energią odnawialną.
SP 2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5