Promocja zdrowego stylu życia w Przedszkolu Miejskim

2019-11-22 15:54:48 (ost. akt: 2019-11-22 15:58:22)
Przed gośćmi i rówieśnikami wystąpiły przedszkolaki

Przed gośćmi i rówieśnikami wystąpiły przedszkolaki

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W dniu 15 listopada w Przedszkolu Miejskim odbyło się spotkanie w ramach programu promującego zdrowy styl życia pod hasłem: ,,Bajka o witaminach zawartych w owocach i warzywach”.
Nasze przedszkole od wielu lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrza Miasta reprezentowała Paulina Rolka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Ewa Pielak, przedstawiciel SANEPIDU Joanna Rumińska, pielęgniarka medycyny szkolnej Krystyna Kwiatkowska, przewodnicząca Rady Rodziców Martyna Kancidrowska, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Jerzy Resicki, wicedyrektor Katarzyna Zapałowska oraz cała społeczność przedszkolna.

Dzieci z grupy II ,,Motylki” przygotowały i przedstawiły inscenizację: pt. „Bajka o witaminach zawartych w owocach i warzywach” pod kierunkiem Katarzyny Haponiuk – Kułakowskiej i Katarzyny Góralskiej. Podczas spotkania społeczność przedszkolna jak i przybyli goście z wielkim zainteresowaniem oglądali popisy małych artystów. Po części artystycznej wicedyrektor Katarzyna Zapałowska serdecznie podziękowała dzieciom i nauczycielkom za wspaniały występ. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną pt. ,,Zdrowe odżywianie niechaj każdego przedszkolaka nawykiem się stanie!”, którą zaprezentowała Joanna Rumińska. Pani dietetyk łącząc elementy zdrowego odżywiania z aktywnością ruchową, ciekawie zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne zdrowie.

Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego nt. „Dobry nastrój, uśmiechnięte minki – to zasługa witaminki”, który był organizowany przy współpracy z Radą Rodziców. W konkursie udział wzięły dzieci 4, 5 i 6 letnie. Wśród laureatów konkursu znalazły się następujące osoby: Milena Woldan, Błażej Kędziorski, Antonina Gawińska, Nadia Danielewska, Karolina Szczawińska, Nikola Klimek, Zofia Ćwiklińska, Kornel Mówiński oraz Olaf Kamiński. Laureatom wręczono dyplomy oraz książki. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kolorowanki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Po występach wszyscy zostali zaproszeni do degustacji owoców. Dzień upłynął w miłej atmosferze. Koordynatorem spotkania była Katarzyna Haponiuk – Kułakowska i Katarzyna Góralska.
Przedszkole Miejskie

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5