Najstarsze przedszkolaki wzięły udział w edukacyjnej akcji

2019-11-15 14:44:54 (ost. akt: 2019-11-15 14:48:47)
Śniadanie wszystkim przedszkolakom smakowało

Śniadanie wszystkim przedszkolakom smakowało

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Dzieci z najstarszych grup Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Akcja ma na celu zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Dzieci z grupy Motylki, Słoneczka i Żabki samodzielnie przygotowywały sobie kanapki wykorzystując przygotowane przez panie kucharki zdrowe produkty. Oprócz tego dowiedziały się też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, a także o piciu soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. Tworzyły własną Piramidę Zdrowego Odżywiania.
Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało.

Przedszkole Miejskie

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5