Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powód? Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w aucie

2019-11-10 13:17:19 (ost. akt: 2019-11-10 13:19:27)
Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania narkotyków usłyszał 30-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. 19-letni pasażer podróżujący razem z nim autem też nie uniknął kłopotów. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione przestępstwa.
Kilka dni temu nocą policjanci ogniwa ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego vw golfem. Jednak mężczyzna siedzący za kierownica auta zlekceważył sygnały wydawane przez umundurowanych policjantów i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze nowomiejskiej komendy przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli pościg za kierującym autem. Sprawca policyjnej interwencji nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych i uciekając przed nimi popełnił szereg wykroczeń naruszając przepisy ruchu drogowego m.in. zjeżdżał ciągle na lewą i prawą stronę drogi, wyprzedzał na przejściu dla pieszych, zmuszał innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze stwarzając zagrożenie, wyłączał podczas jazdy światła mijania. Podczas ucieczki pasażer auta wyrzucał przez okno woreczki, które jak się później okazało zawierały substancje psychotropowe w postaci tabletek ecstazy.
 
Po kilkunastu kilometrach auto zatrzymało się w polu, następnie wybiegło z niego 2 mężczyzn, którzy uciekli w kierunku lasu. Policjanci podjęli za nimi pościg. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka. Jak się okazało był to pasażer volkswagena. Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę. Pracując nad tą sprawą kryminalni ustalili mężczyznę, który kierował autem. Był nim 30 – letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego.
 
Obaj mężczyźni kierujący i pasażer zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 30-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego sądowego zakazu oraz posiadania narkotyków. Za powyższe Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5. Natomiast 19-latek odpowie przed sądem za posiadanie wbrew przepisom ustawy narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Funkcjonariusz elitarnej #2819377 | 83.31.*.* 15 lis 2019 13:47

  Zielonka. Funkcjonariusz elitarnej jednostki postrzelił się na strzelnicy Policjant Biura Operacji Antyterrorystycznych odstrzelił sobie fragment dłoni. Trafił do szpitala, z którego został wypisany pod opatrzeniu rany. Sprawa jest wyjaśniana. Poinformowana została prokuratura.Funkcjonariusz elitarnej jednostki - Biura Operacji Antyterrorystycznych - postrzelił się na strzelnicy w Zielonce (woj. mazowieckie). Policjant odstrzelił sobie fragment palca lewej dłoni - podaje rmf24.pl. Do wypadku najprawdopodobniej doszło podczas usztywniania broni. Mężczyzna trafił do szpitala na badania. Po opatrzeniu rany został wypisany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Policjant postrzelił 21-latka. #2819019 | 83.31.*.* 14 lis 2019 19:35

  Policjant postrzelił 21-latka. Nowe informacje Policjanci, którzy chcieli wylegitymować trzy osoby w Koninie, byli umundurowani. To doświadczeni funkcjonariusze. Mają 6 i 7 lat służby. Zgodnie z procedurą ze zdarzenia została sporządzona notatka służbowa.Około godz. 10 patrol policji chciał wylegitymować trzy osoby przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Wówczas jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Według policji funkcjonariusz był zmuszony do użycia broni. 21-latek został postrzelony. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Według nieoficjalnych doniesień uciekinier miał zaatakować mundurowego ostrym narzędziem. Znaleziono przy nim nożyczki oraz woreczek z białym proszkiem. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Funkcjonariusze podczas interwencji byli umundurowali. Są doświadczeni, mają 6 i 7 lat służby - informuje rzecznik poznańskiej policji Andrzej Borowiak w rozmowie z reporterem RMF FM Mateuszem Chłystunem. Jak informowaliśmy w WP Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wysłał do Konina specjalną komisję. Wydział kontroli będzie badał zasadność użycia broni przez funkcjonariusza.Istnieje możliwość, że mundurowi zostaną przesłuchani przez prokuraturę. Jak dowiedzieliśmy się w WP na razie wykonywane są czynności w trybie art. 308. Kodeksu postępowania karnego. Prokuratorzy przeprowadzali na miejscu zdarzenia oględziny. Zabezpieczana była również dokumentacja. Decyzja co do przyjętej kwalifikacji prawnej lub dalszych czynności ma zapaść w ciągu 5 dn

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Prowadził auto po pijanemu #2818998 | 83.31.*.* 14 lis 2019 18:54

  Puławy. Prowadził auto po pijanemu. Pasażerem był policjant Puławska drogówka zatrzymała do kontroli samochód, którym kierował pijany mężczyzna. Pasażerem był właściciel auta - policjant z posterunku w Kazimierzu Dolnym. On również był nietrzeźwy.Do zdarzenia doszło w czwartek 7 października. Wieczorem na ulicy w Puławach kierowcy zwrócili uwagę na auto, które jechało zygzakiem. Zawiadomili policję. Patrol zatrzymał samochód do kontroli. Fordem jechało dwóch pijanych mężczyzn. Jak się okazało, kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z tyłu samochodu siedział nietrzeźwy właściciel auta. To policjant z posterunku w Kazimierzu Dolnym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Policjanci zatrzymani za wytwarzanie i sprze #2817040 | 83.31.*.* 10 lis 2019 18:36

  Policjanci z Bogatyni i Zgorzelca zatrzymani za wytwarzanie i sprzedaż narkotyków Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zajmujących się wytwarzaniem narkotyków i ich obrotem. Pomagał im były policjant.Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami. Ponadto funkcjonariuszom przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu innych przestępstw, w tym przyjmowania łapówek, które były ich głównym źródłem dochodu. – Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tys. zł. Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku – informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Policjanci nie przyznają się do popełnienia zarzuconych im przestępstw. Mężczyznom grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. INNE Potrafią wykryć podziemny przeciek lub nielegalny pobór wody Pogryzione psy z licznymi ranami w "hotelu dla zwierząt". Nalot na pseudohodowlę Kamień znaleźli na działce i przywieźli koparką. Jak studenci postawili pomnik Niepodległej Filmowa Noc Niepodległości we Wrocławiu. Darmowe kino w DCF Bieg Niepodległości we Wrocławiu. Duże zmiany dla kierowców Remont kładki Piaskowej. Będzie zamknięta do końca roku ZOBACZ TAKŻE Sprawa sędzi niewygodnej dla PiS. "Bałagan w... Zaginął komputer z danymi osobowymi 200 tys. Ksiądz "Orzech" będzie mieć swojego... Za darmo zobaczysz najlepsze europejskie filmy Vadim Brodski w synagodze. Koncert muzyki... Międlar znieważył sędzię, a na korytarzu... Recommendations dostarczone przez plista KOMENTARZE 1 Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem Zaloguj się Zasady Komentowania w Serwisach Grupy Wyborcza.pl Skomentuj slarwar 14.01.2019, 21:41 Proszę ! Oto "e l y t a" społeczeństwa . . . 0 0 Odpowiedz https://wroclaw.wyborcza.pl/w roclaw/7,35771,24362299,policjanci-z-bog atyni-i-zgorzelca-zatrzymani-za-wytwarza nie.html

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz

 5. Policjant podejrzany o gwałt #2817039 | 83.31.*.* 10 lis 2019 18:32

  Racibórz. Policjant podejrzany o gwałt. Trafił do aresztu, zostanie zwolniony ze służby Szokująca historia z Raciborza. Policjant z tamtejszej komendy policji jest podejrzany o gwałt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na trzy miesiące. Komendant zawiesił go już w czynnościach służbowych i rozpoczął procedurę wydalenia mężczyzny ze służby.Do gwałtu - jak informuje portal naszraciborz.pl - miało dojść 29 października tego roku w Rydułtowach w powiecie wodzisławskim na Śląsku. Pokrzywdzona kobieta zawiadomiła o przestępstwie organy ścigania. Została już przesłuchana przez sądPolicjant, na co dzień funkcjonariusz patrolówki KPP Racibórz, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, został zatrzymany 3 listopada. Usłyszał zarzuty, ale nie przyznał się do winy. 5 listopada sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.odejrzany o gwałt mężczyzna, który od zaledwie kilku lat jest policjantem, został już zawieszony w czynnościach służbowych. Komendant policji w Raciborzu skierował także do komendanta wojewódzkiego wniosek o zwolnienie go ze służby. https://wiadomosci.wp.pl/raci borz-policjant-podejrzany-o-gwalt-trafil -do-aresztu-zostanie-zwolniony-ze-sluzby -6443588964898945a

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5