Czytanie bajek w Przedszkolu Miejskim

2019-11-08 15:34:41 (ost. akt: 2019-11-09 12:30:22)
Zasłuchane przedszkolaki z Nowego Miasta Lubawskiego

Zasłuchane przedszkolaki z Nowego Miasta Lubawskiego

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Dnia 6 listopada 2019 roku w Przedszkolu Miejskim odbyło się drugie głośne czytanie w ramach projektu ,,Lubimy czytać”, tym razem o tematyce zdrowotnej.
W naszym przedszkolu książka towarzyszy nam w przeróżnych sytuacjach w ciągu całego przedszkolnego dnia. Cyklicznie zapraszamy do czytania gości. Nawiązujemy w tym zakresie szeroką współpracę.

6 listopada br. odbyło się drugie głośne czytanie w ramach projektu ,,Lubimy czytać” tym razem o tematyce zdrowotnej. Gościliśmy panią Magdę Lemanowską nauczycielkę z SP1, która przeniosła przedszkolaków w świat bajek. Dzieci 3 i 4 letnie słuchały bajki pt. ,,Czerwony Kapturek”. Poznały losy dziewczynki w czerwonym kubraczku, która wybrała się do chorej babci z koszyczkiem pełnym smakołyków. Pani Magda przestrzegała przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych oraz tłumaczyła, jak bardzo ważne jest słuchanie rodziców.
Natomiast 5 i 6 latki zostały wprowadzone w tematykę zdrowotną poprzez słuchanie bajki pt. ,,Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka – Zdrowa żywność”. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są zdrowe dla człowieka, a jakich powinniśmy unikać. Wiedzą, że zdrowa żywność pomaga w prawidłowym rozwoju, zabezpiecza przed zachorowaniem.

Bardzo dziękujemy mamie Pawła za poświęcony nam czas. Wszystkich zachęcamy do głośnego czytania dzieciom książek.
Projekt czytelniczy "Lubimy czytać" jest realizowany w naszym przedszkolu od października. Propagowanie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci, wprowadzenie w świat literatury oraz doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem to najważniejsze cele projektu. 

W każdym miesiącu przychodzi do przedszkola  osoba zaproszona przez nauczycielki, która czyta dzieciom opowiadanie, bajkę lub  legendę. Tematyka czytanych pozycji jest związana z aktualnymi wydarzeniami i świętami. Podsumowanie projektu nastąpi w maju przyszłego roku. Wtedy to najstarsze przedszkolaki wezmą udział w baśniowym turnieju. Projekt został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska. Za uzyskane fundusze zostaną zakupione nagrody dla uczestników turnieju, potrzebne materiały oraz pozycje książkowe, które wzbogacą naszą biblioteczkę. 
Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5