"W świecie pszczół" - wizyta pana Marka u przedszkolaków

2019-10-27 12:45:33 (ost. akt: 2019-10-27 12:47:09)
Pan Marek opowiedział dzieciom o pszczołach

Pan Marek opowiedział dzieciom o pszczołach

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejksie

Dnia 22 października odwiedził nas pan Marek Połomski, który od wielu lat zajmuje się pszczelarstwem.
Celem spotkania było poznanie pracy pszczelarza, narzędzi potrzebnych podczas jej wykonywania oraz przekazanie wielu cennych informacji o zwyczajach pszczół, które żyją na świecie 150 mln lat. Pan Marek starał się przybliżyć dzieciom tajemniczy, pszczeli świat: oglądały na ilustracjach rój, plastry miodu, zobaczyły profesjonalny strój, przymierzyły kapelusz pszczelarski, dowiedziały się do czego służy miotełka i podkurzacz, ramka. Wąchały i dotykały wosku. Usłyszały również kilka ciekawostek: bardzo dawno temu roje lokowano w dziuplach drzew czyli barciach, a zbieraniem miodu zajmowali się bartnicy, pszczółka jest niezwykle pracowita ponieważ odwiedza 2,5 mln kwiatów w celu uzyskania 1 litra miodu! Dzieci miały możliwość już w grupach degustować słodki miodek. Pan Marek popularyzował akcję „Ratujmy pszczoły”, rozdając dzieciom naklejki, uzasadniał konieczność sadzenia kwiatów, krzewów i drzew kwitnących, aby wspierać pszczoły w ich ciężkiej pracy.

Przedszkole Miejskie

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5