Znów oddawali krew w nowomiejskiej straży

2019-10-16 18:20:18 (ost. akt: 2019-10-16 18:25:33)
Akcje poboru krwi w straży cieszą się zainteresowaniem

Akcje poboru krwi w straży cieszą się zainteresowaniem

Autor zdjęcia: Zbigniew Kremski

W 2019 roku trwa XIV edycja programu „Strażacy w honorowym Krwiodawstwie" pod hasłem „Ognisty ratownik – gorąca krew”. W nowomiejskiej Straży Pożarnej 12 października oddano po raz siódmy w tym roku krew na wyżej wymieniony cel.
W tym dniu do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim zgłosiło się 40 dawców, ale po wstępnych badaniach okazało się, że krew może oddać 36 osób. Dawcy oddali w sumie 16,2 litra krwi.

W akcji poboru krwi uczestniczyły jednostki OSP z powiatu nowomiejskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim oraz duże grono osób spoza środowiska strażackiego. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które chętnie wspierają tę akcję oddając honorowo krew.

st. kpt. Tadeusz Ruczyński KP PSP Nowe Miasto


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5