Weekend na drogach powiatu

2019-10-07 11:42:30 (ost. akt: 2019-10-07 11:46:34)

Autor zdjęcia: Archiwum

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach wciąż zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy. W miniony weekend policjanci pracowali przy kilku kolizjach, realizowali działania Prędkość, wyeliminowali z drogi kierującego samochodem, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym oraz kierującego, który kierował pomimo cofniętych uprawnień. Policjanci uniemożliwili także dalszą jazdę kierującemu VW który złamał sądowy zakaz
W miniony piątek w całym województwie policjanci ruchu drogowego realizowali działania „Prędkość”. Nowomiejscy funkcjonariusze w tym dniu skontrolowali 37 pojazdów i we wszystkich przypadkach ujawnili przekroczenie prędkości przez kierujących.

Właśnie w piątek tuż przed godzin 21:00 na ulicy Olsztyńskiej w Bratianie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego BMW, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 71 km/h. Podczas sprawdzania danych 24-letniego mieszkańca Olsztyna w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ten w sierpniu br. stracił prawo jazdy właśnie za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

W niedzielę ok. godz. 15:20 w Gwiździnach funkcjonariusze zatrzymali kierującego toyotą, który na liczniku auta miał 109km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem karnym i nałożyli na niego 10 punktów karnych.

Także wczoraj, ok. godz. 19:45 na ulicy 3 maja w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Podczas kontroli okazało się, że auto nie posiada aktualnych badań technicznych, a siedzący za kierownicą 32-letni mieszkaniec miasta ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony weekend policjanci pracowali przy 7 niegroźnych kolizjach drogowych, 4 z nich miały miejsce poza drogą publiczną.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pospiech jest zawsze złym doradzą.

inf. KPP NML

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5