Wczoraj Zenek Martyniuk, dziś Kombii — Dni Nowego Miasta Lubawskiego i Szynaka Day'2019 [ZDJĘCIA]

2019-06-29 13:42:03(ost. akt: 2019-06-29 13:50:20)
Gwiazdą Dni Nowego Miasta Lubawskiego' 2019 był Zenon Martyniuk

Gwiazdą Dni Nowego Miasta Lubawskiego' 2019 był Zenon Martyniuk

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Wczoraj, 28 czerwca, rozpoczęły się tegoroczne Dni Nowego Miasta Lubawskiego. Gwiazdą piątkowego spotkania był Zenek Martyniuk. Dziś dalszy ciąg muzycznych atrakcji na stadionie – Szynaka Day z zespołem Kombii.
Największa, coroczna impreza w Nowym Mieście Lubawskim, jak zwykle zgromadziła wielu nowomieszczan i gości.

Piątkowym popołudniem nastąpił przemarsz uczestników spotkania z rynku na stadion. Tam Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta oficjalnie otworzył Dni Nowego Miasta Lubawskiego' 2019. Towarzyszyli mu przedstawiciele zagranicznych, partnerskich delegacji z Niemiec, Rosji i Litwy oraz Andrzej Nadolski, przewodniczący rady Miasta.

Muzyczne atrakcje rozpoczął koncert nowomieszczanina Mirosława Deredasa „Elvis na bis”, który zaśpiewał z zespołem.
Na scenie zaśpiewała też Katiusza, czyli Katarzyna Wiśniewska.
Wszyscy czekali jednak na gwiazdę — od dawna oczekiwanego przez mieszkańców Nowego Miasta Zenka Martyniuka z zespołem Akcent. Jego koncertu wysłuchało prawie 8 tysięcy osób. Po występie artysta przez chwilę rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Po nim zagrał nowomiejski zespół Reggaeside, który zdobywa coraz większą popularność. Następnie na scenę znów wyszła Katiusza. Na koniec była zabawa „pod chmurką” przy muzyce serwowanej przez DJ.
Imprezie towarzyszył pokaz starych motocykli. Był plac zabaw dla dzieci z wieloma atrakcjami, działały punkty gastronomiczne. Wiele osób odwiedziło też piwny ogródek.

A dziś (sobota, 29 czerwca) w Nowym Mieście Lubawskim organizatorzy zapraszają na Szynaka Day'2019, którego gwiazdą będzie zespół Kombii.
Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 16 na stadionie. Pół godziny później na scenie wystąpi Filip Lato, a o godz. 18 chór Sound'n'Grace. Kolejny koncert zaplanowano o godz. 19.30, a zagra zespół Cliver. Gwiazdą wieczoru będzie zaś zespół Kombii, który zaśpiewa o godz. 21. W międzyczasie będą organizowane konkursy z nagrodami dla publiczności. Po muzycznej uczcie, o godz. 22.30, odbędzie się pokaz fajerwerków, a po nim chętni będą mogli dalej się bawić z DJ.
W imieniu organizatorów zapraszamy.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5