„Krasnoludki” poznają zawody

2019-06-15 12:13:12 (ost. akt: 2019-06-15 12:15:14)
Przedszkolaki poznają różne zawody

Przedszkolaki poznają różne zawody

Autor zdjęcia: SP 2

Grupa „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowała krąg tematyczny „Wybrać zawód trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa”.
Podopieczni pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej spotkali się z przedstawicielami różnych zawodów. Spotkanie z tatą Tosi – panem Andrzejem Wiśniewskim dotyczyło pracy elektryka, zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z prądu. Gość wyjaśnił, co to jest prąd i jak powstaje. Pan Andrzej zafundował dzieciom różne atrakcje. Jedną z nich była tablica z lampkami i dzwonkami, które dzieci włączały. Dzieciom najbardziej spodobała się „podróż w górę” w koszu podnośnika.

Z kolei tata Lenki - pan Wiesław Poburski przybliżył dzieciom tajniki pszczelarstwa, które jest jego pasją. Dzieci poznały zwyczaje pszczół, ich rolę w życiu człowieka. Pan Wiesław zademonstrował strój i narzędzia pszczelarza. „Krasnoludki” przymierzały kapelusz oraz specjalne rękawice. Przedszkolaki otrzymały od taty Lenki słoik ze smacznym i zdrowym miodem, który zjadły na podwieczorek razem z andrutami.

Maluchy wraz ze swoimi paniami zawędrowały do sklepu „my center”, w którym tata Ninki jest kierownikiem. Pan Mariusz okazał się świetnym przewodnikiem, pokazał dzieciom różne sprzęty AGD. Pozwolił „Krasnoludkom” usiąść na dużym motorze i rowerach. Maluchy obejrzały akcesoria, które są niezbędne do bezpiecznej jazdy na rowerze. Pan Mariusz cierpliwie słuchał pytań przedszkolaków i odpowiadał na nie. Na koniec spotkania wręczył wszystkim firmowe smycze, balony oraz częstował cukierkami.

Spotkanie z tatą i dziadkiem Mai dotyczyło stolarstwa. Dziadek Jurek ma „złote ręce” i na prośbę wnuczek wyczarował mebelki dla lalek. Wielką radość sprawił Majce, wykonując drewnianą gitarę. Prawdziwym dziełem sztuki były sanie, które zdobiły dom w czasie świąt Bożego Narodzenia. Z kolei tata Majki opowiedział dzieciom o drewnie, jego gatunkach. Zademonstrował narzędzia, którymi posługuje się stolarz. Maluchy obserwowały pracę gości, polegającą na wyrzynaniu drewnianych serc. Na zakończenie spotkania otrzymały je w prezencie. „Krasnoludki” oraz ich panie bardzo gorąco dziękują wszystkim rodzicom oraz dziadkom, którzy znaleźli czas, aby spotkać się z dziećmi.
SP 2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5