Wybrać zawód trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa

2019-06-09 12:02:14 (ost. akt: 2019-06-09 12:03:26)
W Policji dzieci robiły odciski palców

W Policji dzieci robiły odciski palców

Autor zdjęcia: ZSPiM

Grupa „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowała krąg tematyczny „Wybrać zawód trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa”. Podopieczni pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej spotkali się z przedstawicielami zawodów mundurowych.
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim pan Mirosław Ochlak zaprezentował wóz strażacki, jego wyposażenie (węże, prądownice, torby medyczne) oraz opowiedział o pracy strażaków. Dzieci zwiedzały wóz, oglądały pokazy strażaków, a mama Mai – pani Sylwia Splitt na koniec spotkania przeczytała dzieciom książeczkę „Jak Wojtek został strażakiem”. „Krasnoludki” udały się także do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie pracują rodzice niektórych przedszkolaków. Na miejscu dzieci spotkały się z mamą Zosi - nadkomisarz Sylwią Ługiewicz, tatą Wiktora - aspirantem sztabowym Arturem Puchniarzem. W spotkaniu uczestniczyła także młodszy sztabowy Ludmiła Mroczkowska, która oprowadziła „Krasnoludki” po placówce. Przedszkolaki obejrzały film o pracy policjantów. Przymierzały czapki funkcjonariuszy oraz kamizelki. Każde dziecko zostawiło swój odcisk palców. „Krasnoludki” wsiadały do radiowozu oraz przy pomocy pana policjanta na motor.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5