Wojna na kolory sprawiła wszystkim wielką radość

2019-06-02 01:58:26 (ost. akt: 2019-06-02 02:01:48)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nie lada frajdę miały dzieci (ale nie tylko) w Nowym Mieście, bowiem z okazji Dnia Dziecka zorganizowano dla nich Festiwal Kolorów. Nie mniej zabawy było podczas wspólnego puszczania mydlanych baniek.
Najpierw wszyscy chętni, którzy skorzystali z zaproszenia na imprezę do MOSiR, mogli do woli bawić się w puszczanie baniek mydlanych, co sprawiło wiele radości, zarówno maluchom, ale również ich opiekunom.

Wszyscy jednak czekali na rozpoczęcie Festiwalu Kolorów, czyli obsypywania się różnokolorowymi proszkami Holi, które są w formie barwnych nietoksycznych pudrów, produkowanych na bazie mąki kukurydzianej, talku i barwników.

Pomimo, że paczka proszku była nietania (12 złotych torebka) chętnych było co niemiara. Przed "wyrzutem", przy stoisku ustawiała się kolejka chętnych po amunicję. Po odliczaniu prowadzącego imprezę, rozpoczęła się prawdziwa kolorowa wojna. Wystrzeliły w górę barwne chmury — żółte, czerwone, fioletowe zielone i niebieskie. Najbardziej jednak wyróżniały się te,
„żarówiaste” – fluorescencyjne.

Nikt nie żałował ani ubrań, własnych włosów czy twarzy. Wszystko mieniło się intensywnymi kolorami. To, że zabawa była przednia, świadczy fakt, że młodzież długo po imprezie paradowała po mieście w kolorowym „makijażu”. ul2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5