Nowomiejska Senioriada odbyła się po raz drugi...

2019-05-25 20:19:06 (ost. akt: 2019-05-25 20:24:30)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na obiektach MOSiR odbyła się druga z kolei Senioriada '2019, która była tym razem zorganizowana w ramach projektu Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla społeczności-seniorzy w akcji.
Organizacją Senioriady zajęła się sekcja wolontariatu UTW z liderkami — Olą Regiel, Marią Obuchowską i Urszulą Świniarską, które po odbyciu szkoleń były przygotowane do przeprowadzenia takiego zadania. Inicjatorem i koordynatorem całego projektu był wiceprezes UTW Lech Bober.

W zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników-seniorów, a poza tym spore grono widzów oraz młodzieżowych sędziów sportowych, drużyna młodych siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka, a pierwszą pomoc medyczną zapewniły z drużyny sanitarnej działającej przy LO im C. K. Norwida.

Zawody polegały na wieloboju sportowym w którym 6 konkurencji rozgrywanych było w hali sportowej oraz 3 na stadionie MOSiR.
Patronat honorowy nad senioriadą objął burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, a patronat medialny „Gazeta Nowomiejska”.

W wyniku klasyfikacji pierwsze miejsce w kategorii kobiet zdobyła Aurelia Cisek, a kolejne Bożena Wiechowska i Grażyna Gawińska.
Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Jan Obuchowski, Jerzy Węgorzewski i Krzysztof Wietecha.

Oprócz zawodów odbył się też pokaz strzelania z łuku, prezentacja osiągnięć sportowców seniorów oraz mecz siatkówki pomiędzy seniorami a drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy Senioriady mieli zapewniony poczęstunek, słodycze i napoje. Piękna słoneczna pogoda, świetna atmosfera i dobra zabawa przyczyniła się do tego, że impreza była bardzo bardzo udana.
Dziękujemy uczestnikom, całej sekcji wolontariatu za ogrom włożonej pracy, a specjalne podziękowania dedykujemy do darczyńców i sponsorów projektu.
Do zobaczenia za rok na kolejnej nowomiejskiej senioriadzie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5