Wiosna zaraz tu przybędzie, kolorowo będzie wszędzie

2019-04-05 17:58:09 (ost. akt: 2019-04-05 18:07:18)
Po wspólnej pracy był czas na pamiątkową fotografię

Po wspólnej pracy był czas na pamiątkową fotografię

Autor zdjęcia: SP 2

W ciągu dwóch tygodni grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowała tematykę poświęconą wiośnie.
Pod czujnym okiem pań Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej dzieci podczas spaceru szukały zwiastunów wiosny, prowadziły obserwacje przyrodnicze. Na zajęciach plastycznych rysowały pierwsze wiosenne kwiaty, sklejały elementy oraz z papieru, piórek i sznurków wykonały „ptasie gniazdo”. Krasnoludki słuchały również śpiewu ptaków, ich odgłosów i starały się rozpoznać oraz nazwać ptaki. W zakładaniu przedszkolnego ogródka pomogła przedszkolakom pani Iwona Wiśniewska – mama Tosi. Dziewczynka porównuje swoją mamę do Pani Wiosny.

Przy okazji pracy w ogródku dzieci miały sposobność zobaczyć nasiona warzyw, kwiatów, poznały warunki, które potrzebne są roślinom. Pani Iwona bardzo lubi uprawiać rośliny w ogródku, pokazała przedszkolakom jak należy sadzać i wsiewać rośliny. Do doniczek, które dostarczyła pani Dorota Smukała, dzieci wsypywały ziemię, a następnie pod czujnym okiem mamy Tosi siały rzodkiewkę, koper, szczypior i sałatę. Posadziły także cebulkę. Ozdobą przedszkolnego ogródka będą kwiaty: maciejka i groszek pachnący. „Krasnoludki” poznały również narzędzia ogrodnicze. Wiedzą i potrafią wyjaśnić przysłowia związane z wiosną. Codziennie pod okiem swoich pań prowadzą kalendarz pogody. Obserwują pogodę i do prawidłowego jej oznaczenia wykorzystują właściwe symbole.
SP 2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5