Wiosennie - Zdrowo i na Sportowo w nowomiejskiej „trójce”

2019-03-26 23:01:03 (ost. akt: 2019-03-26 23:05:28)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Pierwszy DZIEŃ WIOSNY w SP 3 przywitały klasy 4 i 5 z wychowawczyniami na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje przebrania i plakaty z wiosennymi hasłami. Następnie wszyscy przemaszerowaliśmy nad rzekę Drwęcę, aby definitywnie pożegnać zimę i wesoło przywitać wiosnę.
Druga część wydarzenia odbyła się na sali gimnastycznej pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, wychowawców oraz pielęgniarki szkolnej. Drużyny klasowe brały udział w takich konkurencjach jak: konkurs indywidualny na wiosenne przebranie, gdzie uczniowie mogli się wykazać inwencją twórczą i pomysłowością, test wiedzy o zdrowiu, konkurs na wykonanie obrazu lub ludzika warzywno- owocowego, konkursy sprawnościowe, gdzie drużyny klasowe rywalizowały w skokach na skakance, kręceniu kołem hula-hop, rzutach do kosza, żonglerce czy slalomie z kozłowaniem.

Ze szczególnym zaangażowaniem uczniów przebiegał konkurs na przebranie wychowawczyni za PANIĄ WIOSNĘ. Jak się okazało zadanie to sprawiło ogromną radość zarówno uczniom, jak i wychowawczyniom, ponieważ reprezentanci klas wykazali się ogromną wyobraźnią i kreatywnością podczas wspólnej pracy.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani jabłkiem. Wydarzenie zakończył wesoły występ szkolnego zespołu tanecznego „Aplauzik”.

Jako SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE realizujemy jej standardy i głównym celem corocznego wydarzenia było zaangażowanie każdego ucznia z klasy, integracja zespołu, współpraca w grupach oraz zwrócenie uwagi na aspekty zdrowotne.
Jako organizatorzy imprezy szkolnej „ WIOSENNIE – ZDROWO - NA SPORTOWO” bardzo się cieszymy, iż na uroczych buźkach naszych wychowanków gościł uśmiech, radość i satysfakcja ze wspólnej zabawy. Emocje towarzyszące dzieciom motywowały i pobudzały ich do kreatywności oraz sprzyjały owocnej pracy dla wspólnego dobra.

My dorośli wychodzimy z założenia, że „NAJWAŻNIEJSZY JEST UŚMIECH DZIECKA!”
Magdalena Kortes SP 3


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5