Mateusz jedzie na finał ogólnopolski

2019-03-23 13:35:11 (ost. akt: 2019-03-23 13:37:59)
Mateusz odbiera gratulacje i nagrodę w Olsztynie

Mateusz odbiera gratulacje i nagrodę w Olsztynie

Autor zdjęcia: ZS

Mateusz Czarnomski, uczeń klasy III C nowomiejskiego ,,Norwida”, zwyciężył w etapie okręgowym XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 15 marca br. w Olsztynie.
W etapie tym udział brali zwycięzcy powiatowych eliminacji, którzy musieli zmierzyć się z zestawem 40 pytań testowych dotyczących historii PCK, promocji zdrowia i profilaktyki zachorowań. Drugim elementem olimpiady był projekt prozdrowotny prowadzony przez każdego z uczestników w swojej okolicy. Mateusz przeprowadził akcję pt.: ,,Jaka pszczoła, taki miód”, skupiającą się na poszerzaniu wiedzy uczniów i pozostałych mieszkańców na temat roli pszczół w życiu człowieka oraz zdrowotnych właściwości pszczelego miodu. W ramach tej akcji odbył się szereg spotkań edukacyjnych z uczniami „Norwida” oraz nowomiejskiej ,,dwójki”. Lekcje wzbogacone były pokazami pszczelarskiego wyposażenia, a także przedstawieniem organizacji pasieki i ula pszczelego. Częścią akcji była także gazetka informacyjna oraz ulotki rozdawane wśród uczniów i mieszkańców okolicy na temat miodu.

Akcja Mateusza, z której sprawozdanie zostało przesłane do Olsztyna dwa tygodnie przed finałem olimpiady, została oceniona najwyżej w województwie spośród wszystkich przesłanych i w sumie z punktami z testu pozwoliła Mateuszowi na zajęcie pierwszego miejsca.

- Był to mój drugi udział w tej olimpiadzie, pierwszy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wraz z moją nauczycielką i opiekunką w olimpiadzie, panią Pauliną Orłowską, włożyliśmy mnóstwo pracy i energii w przeprowadzenie akcji oraz przygotowanie się do testu. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim daje ogromną satysfakcję i motywuje do dalszej pracy – mówi Mateusz.

To nie koniec przygód Mateusza z Olimpiadą PCK, gdyż jako zwycięzca etapu okręgowego, będzie reprezentował województwo warmińsko-mazurskie na etapie centralnym olimpiady, który odbędzie się w dniach 24-26 maja br. w Łodzi.

ZS Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5