Dzień Kota u „Krasnoludków”

2019-02-24 12:44:12 (ost. akt: 2019-02-24 12:45:25)
Mili i niecodzienni gości pojawili się u przedszkolaków

Mili i niecodzienni gości pojawili się u przedszkolaków

Autor zdjęcia: SP 2

O zwierzętach swych pamiętaj – przytul, nakarm nie od święta. Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Marią Szymankiewicz i Jolantą Wachowską obchodziły Dzień Kota.
Przez cały tydzień rozmawiały na temat tych zwierząt, codziennie przed zajęciami witały się miauknięciem. Informacje dotyczące kotów, ilustracje kotów z różnych bajek przygotowała dla dzieci pani praktykantka Julia Krezymon. Codziennie „Krasnoludki” odwiedzała druga praktykantka pani Wiktoria Kawiecka, która czytała dzieciom bajki o kotach. Przedszkolaki ćwiczyły także kocią gimnastykę oraz gimnastykę buzi i języka do kocich opowieści. Podczas zajęć dzieci oglądały książki, ilustracje i widokówki z kotami, układały puzzle, liczyły zwierzęta, kolorowały je, bawiły się przy piosenkach i wierszach o kotach, brały udział w konkursach.

„Krasnoludki” odwiedzili rodzice Wojtka, którzy są właścicielami dwóch wspaniałych kotów: Daktyla i Figi. Pani Asia i pan Artur przybyli do przeszkolą ze swoimi pupilami. Daktyl to kot rasy Maine coon – rasa pochodzi z Ameryki Północnej, podobno są to największe koty świata. Z kolei Figa jest kotem brytyjskim. Goście opowiadali o zwyczajach kotów, ich pielęgnacji, zabawach, żywieniu. Dzieci miały okazję pobawić się z kotami. Na zakończenie spotkania otrzymały kolorowanki i magnesy z kotami. Panie wręczyły przedszkolakom dyplomy i zakładki do książek.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5