„Na zamku” –zajęcia u przedszkolaków w ZSPiM

2019-01-21 11:29:50 (ost. akt: 2019-01-21 11:31:49)
Na zakończenie zajęć o zamku był bal i księżniczki

Na zakończenie zajęć o zamku był bal i księżniczki

Autor zdjęcia: ZSPiM

Przedszkolaki z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim w dniach od 7 do 11 stycznia realizowały zajęcia „Na zamku”- „Cały z cegły, ma dwie wieże, w tym zamku mieszkali rycerze”.
Zajęcia odbywały się w grupach cztero - i pięciolatków. Wzięły w nich udział: „Gumisie”, „Motylki” i „Krasnoludki”. Maluchy przez cały tydzień poszerzały wiedzę dotyczącą zamków i ich mieszkańców. Dzieci oglądały albumy, w których przedstawione były zamki, następnie uczyły się je rysować. Zamki powstawały również z różnych materiałów budowlanych takich jak klocki, surowce wtórne. Przedszkolaki oglądały obrazy przedstawiające portrety królów namalowane przez Jana Matejkę. „Poczet królów i książąt polskich” był pierwszą lekcją historii dla dzieci. „Gumisie”, „Motylki” i „Krasnoludki” słuchały także legend, który były inspiracją do przygotowania inscenizacji. Poznały utwory: „O smoku wawelskim”, „Wiano św. Kingi”, „Czarna księżniczka z kurzętnickiego zamku”. Maluchy wykonywały insygnia władzy królewskiej: koronę, berło i jabłko. Zwieńczeniem tygodnia wytężonej pracy był bal na zamku. Pani Paulina Brodzik – nauczycielka naszej szkoły, a jednocześnie instruktorka tańca i członkini XXVI Chorągwi Zamku Bratian i Nowego Miasta uczyła dzieci tańców średniowiecznych. Nauka tańca bardzo spodobała się przedszkolakom. Podczas balu pojawił się duch, który wywołał przerażenie wśród uczestników zabawy. Zajęcia „Na zamku” dostarczyły dzieciom dużo radości.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5