„Dzień Ryby” u Krasnoludków w SP 2

2018-12-26 11:49:12 (ost. akt: 2018-12-26 11:51:46)
Wędkarz Marcin Zieliński u nowomiejskich przedszkolaków w SP 2

Wędkarz Marcin Zieliński u nowomiejskich przedszkolaków w SP 2

Autor zdjęcia: SP 2

„Dzień Ryby” organizowany jest w Polsce od 2003 roku przez Stowarzyszenie Empatia i Fundację Viva. Świętowały go też "Krasnoludki" z SP 2. Zaprosiły wędkarza.
19 grudnia 2018 roku grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami Marią Szymankiewicz i Jolantą Wachowską w wyjątkowy sposób świętowały ten dzień. U przedszkolaków gościł zapalony wędkarz, tata Michała – pan Marcin Zieliński, który opowiedział dzieciom o swoim hobby. Zaprezentował sprzęt wędkarski: wędki, haczyki, spławiki, podbieraki i przynęty oraz zdjęcia ryb, o których bardzo ciekawie opowiadał. Dzieci dowiedziały się także o różnych sposobach łowienia. W „Dniu Ryby” poruszono również temat bezpieczeństwa nad wodą. Duże przerażenie u dzieci wywołała zademonstrowana głowa szczupaka. Następnie „Krasnoludki” odbyły zawody wędkarskie, które polegały na łowieniu drewnianych i metalowych ryb. Rywalizacja w formie zabawy wywołała wiele radości i emocji. Na zakończenie zajęć każdy Krasnoludek otrzymał dyplom, lizaka oraz rybę – zabawkę. Po obiedzie dzieci słuchały bajki „O rybaku i złotej rybce”.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5