Międzynarodowy i Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w SP2

2018-11-23 16:18:19(ost. akt: 2018-11-23 16:25:03)
Uczniowie zrobili transparenty

Uczniowie zrobili transparenty

Autor zdjęcia: SP 2

20 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się szkolny heppening z okazji Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.
Uczniowie klas IV – VIII udali się na boisko szkolne, gdzie zaprezentowali wykonane przez siebie transparenty, które odnosiły się do Praw Dziecka. Następnie uczennica klasy VIII a Ines Leliwa odczytała informacje na temat ustanowienia Praw Dziecka oraz Dnia Praw Dziecka. Społeczność uczniowska wysłuchała piosenek „Kolorowe dzieci” i „Wszystkie dzieci nasze są” w wykonaniu Aleksandry Jaroszewskiej i Antoniego Suchockiego. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka został ustanowiony przez Sejm 7 listopada 2014 roku. Najważniejszym aktem prawnym, który określa prawa dziecka jest Konwencja o prawach dziecka. Potocznie nazywa się ją światową konstytucją praw dziecka. Została ona uchwalona 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Polska ratyfikowała ten dokument w 1991 roku. Uczniowie naszej szkoły umieścili na wykonanych przez siebie banerach napisy związane z prawami, jakie mają dzieci. Po heppeningu transparenty zostały wyeksponowane na holach oraz w salach lekcyjnych.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5