Inauguracja Kampanii „Biała Wstążka” w Nowym Mieście

2018-11-22 09:59:10(ost. akt: 2018-11-22 10:06:06)
Miejskie Centrum Kultury, budynek w którym odbędzie się konferencja Biała Wstążka

Miejskie Centrum Kultury, budynek w którym odbędzie się konferencja Biała Wstążka

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczna kampania „Biała Wstążka” zainaugurowana zostanie 23 listopada w Nowym Mieście. Podczas konferencji w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się blok wykładów oraz panel dyskusyjny.
Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej wraz z Samorządem Województwa Warmińsko - Mazurskiego zaprosili wykładowców i prelegentów specjalizujących się w szeroko pojętej tematyce przemocy.

Do Nowego Miasta przyjadą Joanna Ostrouch - Kamińska, profesor Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, Joanna Winiecka, prawnik, specjalista ds. przemocy w rodzinie oraz Krzysztof Rubas, specjalista psychoterapii osób uzależnionych i współuzależnionych oraz osób doświadczających przemocy i stosujących przemoc w rodzinie. Na konferencji w nowomiejskim Miejskim Centrum Kultury wręczone zostaną wyróżnienia Kawalera Białej Wstążki.

W regionie warmińsko - mazurskim kampania „Biała Wstążka” organizowana jest ósmy raz. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Swój udział w nowomiejskiej inauguracji zapowiedzieli przedstawiciele samorządów, szefowie i pracownicy ośrodków pomocy społecznej oraz centrów pomocy rodzinie. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało wiele osób.

Jednym z elementów konferencji będzie panel dyskusyjny, do udziału w którym zaproszono Iwonę Krajewską, dyrektorkę Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście. Wystąpią też mł. insp. Mirosław Mozarczyk, pierwszy zastępca komendanta powiatowego Policji w Nowym Mieście, kurator rodzinny Piotr Lewandowski, Danuta Górny — psycholog z nowomiejskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Patrycja Ziółkowska, psycholog z Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego w Nowym Mieście.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 11 w sali Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy 19 Stycznia 17A.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5