Szczytno zabrało główny puchar do siebie

2018-10-29 14:14:44 (ost. akt: 2018-10-29 14:19:05)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była arena rozgrywek III Turnieju Piłkarskiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście. W turnieju 5 drużyn. Zwycięski puchar pojechał do Szczytna.
Trzeci z kolei Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim zorganizował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Nowym Mieście oraz Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim w porozumieniu z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Do rywalizacji stanęło pięć drużyn. Byli to przedstawiciele Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, reprezentacja Urzędu Miasta w Nowym Mieście wraz z przyjaciółmi, drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej oraz oczywiście gospodarze — policjanci nowomiejscy — wylicza mł. asp. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście.

Po kilkugodzinnych zmaganiach turniej wygrała drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Urzędu Miasta wraz z przyjaciółmi a trzecie strażacy z OSP.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Izajasz Straus z drużyny Urzędu Miasta, najlepszym strzelcem Łukasz Lewalski z drużyny OPP, najlepszym bramkarzem kolejny rok z rzędu Rafał Sochacki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Nagroda specjalna dla zawodnika fair play trafiła w ręce Bartosza Jędrzejewskiego z OSP.

Zwycięskie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy odebrali z rąk insp. Jacka Drozdowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim, Andrzeja Ochlaka Starosty Nowomiejskiego oraz Henryka Kołeckiego przedstawiciela Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie puchary, statuetki, medale i nagrody. W ręce pozostałych zawodników także trafiły pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju.

Rozgrywki pokazały, że sportowa rywalizacja może odbywać się zgodnie z zasadami fair play, a tego rodzaju inicjatywy są wspaniałą okazją do integrowania się. Wszyscy biorący udział w turnieju zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, który do ostatnich chwil dostarczył wielu sportowych emocji. Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju Andrzejowi Ochlakowi, staroście powiatu oraz Józefowi Blankowi, burmistrzowi miasta, Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie, a także pozostałym osobom za wsparcie i okazaną pomoc dodała mł. asp. Ludmiła Mroczkowska.
opr. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5