„Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie!”

2018-09-19 15:47:41 (ost. akt: 2018-09-19 15:48:54)
Policjanci gościli u przedszkolaków

Policjanci gościli u przedszkolaków

Autor zdjęcia: ZSPiM

We wszystkich grupach przedszkolnych w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowany jest krąg tematyczny „Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie!”.
11 września 2018 roku przedszkolaków odwiedzili policjanci: młodszy aspirat pani Ludmiła Mroczkowska oraz młodszy aspirant pan Mateusz Soter. Goście opowiadali o trudnej i odpowiedzialnej pracy policjantów, bezpieczeństwie podczas drogi do przedszkola, bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem. Dzieci dowiedziały się, że policjant jest ich przyjacielem i zawsze mogą go prosić o pomoc. Pan Mateusz Soter przeczytał przedszkolakom książeczkę „Mam przyjaciela policjanta”, następnie dzieci zadawały gościom pytania. Oprócz odpowiedzi na nie uzyskały informację na temat numerów alarmowych. Realizując krąg tematyczny maluchy uczą się bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, odczytują sygnalizację świetlną, wskazują bezpieczne miejsca do zabawy, poznają niektóre znaki drogowe, różnicują i naśladują dźwięki wydawane przez różne pojazdy. Każdy przedszkolak zna swój adres zamieszkania. Podczas zajęć dzieci uczą się również piosenek i rozwiązują rebusy związane z omawianą tematyką.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5