Rowerowa wyprawa regionalna

2018-08-06 11:38:02 (ost. akt: 2018-08-06 11:55:01)
Majowa wyprawa uczniów z Bratiana

Majowa wyprawa uczniów z Bratiana

Autor zdjęcia: Archiwum

Wszyscy pasjonaci dwóch kółek mają okazję skorzystać z ciekawej wyprawy krajoznawczej. W tym roku tematem przewodnim jest woda.
Przez całą wiosnę młodzież z Nowego Miasta, Kurzętnika i Bratiana poznawała lokalne historie i dawne zawody związane z wodą. Związane było to z zajęciami pod tytułem "Zompy, strugi, starorzecza. Młodzieżowe krajoznawstwo regionalne".

Podsumowaniem zajęć jest otwarta dla wszystkich wycieczka rowerowa, która odbędzie się w sobotę 18 sierpnia. Zbiórka o godz. 9 w ruinach klasztoru w Łąkach Bratiańskich. Trasa długości 23 km powiedzie przez Bratian, Chrośle, Mikołajki i Kamionkę. Na zakończenie planowane jest ognisko z kiełbaskami na przystani kajakowej w Kurzętniku. Po drodze opowieści o historii i krajobrazie ziemi lubawskiej. Organizatorzy zapraszają.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5