Ćwiczyli swoje talenty i zdolności

2018-06-11 14:04:16 (ost. akt: 2018-06-11 14:28:42)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Abilimpiada zorganizowana w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście to okazja do zaprezentowania zdolności rękodzielniczych osób spotykających się w tamtejszych pracowniach.
Abilimpiada to połączenie słów olimpiada i angielskiego "ability", co oznacza umiejętność. Spotkanie polega na prezentacjach swoich zdolności, integracji i pokazaniu światu, że każdy może stworzyć coś ciekawego. Abilimpiada była połączona z XVIII Wystawą Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych.

W tegorocznej edycji wystartowało 100 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu nowomiejskiego. Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: makrama, haft, rzeźba, krawiectwo, malarstwo, collage, wyklejanka, pomoc medyczna, wikliniarstwo oraz obsługa komputerów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za udział, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii – dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Pierwsze miejsca w konkurencjach wyglądały następująco: Andrzej Fido - pomoc medyczna, Mateusz Szulc - krawiectwo, Bożena Mańska - haft, Patrycja Groszewska - kolaż, Maciej Makowski - makrama, Aleksandra Szymczyk - malarstwo, Leszek Mazurewicz - wikliniarstwo, Jakub Godlewski - wydzieranka, wyklejanka, Marek Pieńczewski - rzeźba, Piotr Zaborski - obsługa komputera.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5