Podsumowanie długiego weekendu

2018-05-07 12:29:08 (ost. akt: 2018-05-07 12:34:18)
Drogówka

Drogówka

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Długi majowy weekend za nami. Nowomiejscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 150 pojazdów. Na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego, ale w tym czasie policjanci odnotowali 9 niegroźnych kolizji i wyeliminowali z dróg 5 kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę spożywali alkohol.
Funkcjonariusze skontrolowali 104 pojazdy poruszające się naszymi drogami. W 69 przypadkach mundurowi ukarali mandatami karnymi kierowców, którzy popełnili wykroczenia. Najczęstszą przyczyną nałożonych mandatów była nadmierna prędkość - tak było w 39 przypadkach. W trakcie tego weekendu policjanci uniemożliwili tez dalszą jazdę 4 kierowcom, którzy wcześniej pili alkohol i jednemu nietrzeźwemu rowerzyście. Funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.

W sobotnie popołudnie w Ostaszewie policjanci zauważyli subaru, które jechało z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierujący autem przekroczył prędkość o 55 km/h. Za kierownicą auta siedział 21-letni mężczyzna. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi województwa mazowieckiego także prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

opr. mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5