Nowa książka pokazująca historię Nowego Miasta w stu odsłonach, ilustrowana z unikatowymi pocztówkami

2018-04-26 12:31:30(ost. akt: 2018-04-26 12:55:08)
Dariusz Andrzejewski podpisuje swoją książkę

Dariusz Andrzejewski podpisuje swoją książkę

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Światło dzienne ujrzała nowa publikacja pokazująca historię Nowego Miasta. Dariusz Andrzejewski, autor albumu „Nowe Miasto Lubawskie w stu ilustrowanych opowieściach” zaprezentował publicznie swoje dzieło.
Książka jest doskonałą kontynuacją innej serii książek mówiących o historii grodu nad Drwęcą. Przypomnijmy, że w latach minionych do rąk fanów nowomiejskiej historii trafiły trzy albumy z cyklu „Kronika zatrzymanego czasu” wydane nakładem Urzędu Miejskiego.

Inspiracją do powstania książki, jak pisze we wstępie jej autor, są stare pocztówki, będące ważnym źródłem ikonograficznym, a większość kart pocztowych pochodzi z początków XX wieku.
Dodać, też trzeba że są to prawie unikaty, które autor zdobywał przez lata na portalach aukcyjnych, giełdach staroci, i jarmarkach rozmaitości. Każda z ilustracji opisana jest w krótkiej i treściwej formie.

Promocja albumu odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, której sala wypełniona była po brzegi. Autor opowiedział o perypetiach związanych z powstawaniem wydawnictwa, głos zabrał również wydawca Waldemar Mierzwa z Dąbrówna.

Po spotkaniu była okazja do zakupu książki i zdobycia autografu i dedykacji Dariusza Andrzejewskiego.Wszyscy chętni maja od dzisiaj okazję do zakupu publikacji w nowomiejskich księgarniach i niebawem dostępna będzie w nowomiejskiej informacji turystycznej w centrum miasta. ul

Dariusz Andrzejewski z żoną Marzeną, której autor dedykuje publikację
Fot. Janusz Laskowski


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5