Gumowy wibrator, butelki i słoiki. Mieszkańcy sprzątali Drwęcę

2018-04-23 10:02:51 (ost. akt: 2018-04-23 10:24:40)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Blisko czterdziestu mieszkańców regionu porządkowało rzekę Drwęcę na odcinku od Rodzonego do Mszanowa. Niektóre przedmioty wyrzucone przez ludzi były dużym zaskoczeniem.
Inicjatywa porządkowania rzeki Drwęcy jest praktykowana przez lokalne środowisko wodniackie od kilku lat. W tym roku sekcja kajakarska Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej zaproponowała wiosenny spływ porządkowy odcinkiem Drwęcy - najdłuższego rezerwatu w Polsce - od Rodzonego w gminie Iława do przystani kajakowej w Mszanowie.

W spływie wzięło udział blisko czterdzieści osób w wieku od kilku do ponad sześćdziesięciu lat. Na odprawie w Rodzonym Marek Połomski, komandor spływu poinstruował o zasadach bezpieczeństwa i respekcie do wody. Odbył się także symboliczny chrzest kilku osób, które po raz pierwszy miały wsiąść do kajaka. Kajaki bezpłatnie użyczyły nowomiejskie firmy organizujące spływy.

W trakcie spływu jedna załoga zaliczyła tzw. kabinę, czyli wywróciła się. Zebrano kilkanaście worków śmieci, które pomagała transportować państwowa oraz społeczna Straż Rybacka. Starostwo powiatowe ogłosiło także tradycyjny konkurs na najdziwniejszy śmieć znaleziony w rzece. Tym razem był to obgryziony przez ryby gumowy wibrator. Znaleziono także klapki, ozdoby świąteczne czy ozdobne karafki. Dominowały jednak plastikowe i szklane butelki oraz pojemniki na rybacką zanętę.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanieKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wspaniałe wydarzenie #2758229 | 83.6.*.* 6 lip 2019 13:59

  Czterdziestu rozbójników i ogryziony wibrator.TV musi na kanwie tego wydarzenia nakręcić wieloodcinkowy serial.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. dr Pasikonik, słynny seksuolog #2532870 | 178.42.*.* 8 lip 2018 19:35

  Tan wibrator to ani nie ryby, ani nie obgryzły. Po pierwsze: wibrator jest dla pobożnych niewiast, żeby łatwiej było im nie wodzić facetów na pokuszenie, a po drugie: wibratora nie używa się doustnie, lecz dowcipnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ten wibrator to na pewno #2489616 | 109.241.*.* 23 kwi 2018 10:34

  ryby obgryzły?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5