Konkurs „Kartka do ilustrowanego słowniczka gwary lubawskiej”

2018-03-23 16:34:52 (ost. akt: 2018-03-23 16:40:19)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego Łąkorz oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie ogłasza konkurs plastyczny, którego tematem będzie gwara lubawska.
„Kartka do ilustrowanego słowniczka gwary lubawskiej” to konkurs plastyczny w którym zadaniem każdego chętnego będzie zilustrowanie dowolnego wyrazu z gwary lubawskiej. Celem konkursu jest popularyzacja gwary lubawskiej, ochrona jej dziedzictwa oraz bogactwa, wzmacnianie tożsamości regionalnej i lokalnej a także rozwijanie inwencji plastycznej.

Praca musi być wykonana dowolną techniką plastyczną (pastele, farby, wycinanka itp.) w formacie A3 lub A4. Pod pracą należy umieścić wyrażenie gwarowe, które zostało przedstawione na rysunku. Uczestnik ma obowiązek podpisać się na odwrocie swojej kartki oraz dołączyć formularz zgłoszeniowy. Każdy może zgłosić dwie prace.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
I grupa — klasy 0—III szkoły podstawowej
II grupa — klasy IV—VII szkoły podstawowej
III grupa — uczniowie szkół ponadpodstawowych

Przy ocenie prac konkursowych komisja weźmie pod uwagę:
zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie
walory estetyczne pracy
oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu wyrażenia gwarowego

Prace należy złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Rumian 12, 13—220 Rybno w terminie od 15 marca do 12 kwietnia 2018r.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas IV Festiwalu Gwary Lubawskiej 19 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Gminy Rybno, wioskamlynarska.pl w Łąkorzu i Urzędu Gminy Biskupiec. red

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5