Wernisaż Bożeny Wilgi w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2018-03-13 19:27:49 (ost. akt: 2018-03-15 09:19:55)
Bożena Wilga pokazała swoją twórczość 

Bożena Wilga pokazała swoją twórczość 

Autor zdjęcia: MBP

„Rób to, co cię uszczęśliwia” - to hasło przewodnie wystawy rękodzieła i malarstwa pani Bożeny Wilgi przygotowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Uroczysty wernisaż odbył się w piątek, 9 marca. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy miasta, rodzina i znajomi licznie przybyli, wspierając swoją obecnością autorkę.

Po powitaniu gości przez dyrektor MBP Danielę Kowalską głos zabrała główna bohaterka spotkania. Pani Bożena Wilga opowiedziała o początkach swojej twórczości, o inspiracjach i ulubionych technikach, które wykorzystuje w tworzeniu swoich prac. Podziękowała swojej mamie, obecnej na spotkaniu, za wprowadzenie w tajniki szydełkowania oraz pozostałym członkom rodziny za cierpliwość i wsparcie.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zwiedzanie wystawy, a było na co popatrzeć. Pani Bożena zaprezentowała różnorodność swojej twórczości, można więc było zobaczyć obrazy malowane techniką olejną oraz haftowane na płótnie, efektowne serwety wykonane na szydełku oraz wianki i inne dekoracje związane z tematyką wielkanocną. Poza tym pani Wilga pokazała figurki z masy solnej. Goście wernisażu zgodnie zapewnili o wielkim talencie, pasji i różnorodności twórczej autorki wystawy.
Osoby, które chciałyby zobaczyć ekspozycję zapraszamy do Pracowni Regionalnej. Wystawa będzie otwarta do 13 kwietnia 2018 roku.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5