„Trzy świnki” w przedszkolu

2018-03-11 10:58:32 (ost. akt: 2018-03-11 10:59:47)
W trakcie przedstawienia

W trakcie przedstawienia

Autor zdjęcia: SP 2

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej w ramach kręgu tematycznego „Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę” przygotowała przedstawienie teatralne.
Pierwsze zadanie polegało na poznaniu teatru i słownictwa z nim związanego. Dzieci rozmawiały o teatrze, oglądały zdjęcia. Wzbogaciły słownictwo o pojęcia: teatr, aktor, scena, reżyser, kurtyna, rekwizyty. W związku z tym, że w Nowym Mieście Lubawskim nie ma teatru, przedszkolaki same przygotowały przedstawienie w formie teatrzyku kukiełek i pacynek na podstawie baśni „Trzy świnki”. Najpierw dzieci przygotowały zabawki, pacynki oraz rekwizyty. Kolejny etap polegał na wykonaniu afisza teatralnego, który informował pozostałe grupy przedszkolaków o przedstawieniu. Dzieci przygotowały stroje oraz nauczyły się piosenek. Przedstawienie zostało wystawione 2 marca 2018 roku. Mali aktorzy byli podekscytowani, mieli ogromną tremę, ale starali się jak najlepiej zagrać swoją role. Po przedstawieniu wszystkie grupy przedszkolne otrzymały do wykonania zadania – karty pracy związane z baśnią. Przedstawienie bardzo podobało się koleżankom i kolegów z innych grup. Podczas zajęć popołudniowych dzieci grały w grę planszową „Trzy świnki”.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5