Stop cyberprzemocy - spotkania z uczniami nowomiejskiej "Jedynki"

2018-02-26 17:00:45 (ost. akt: 2018-02-26 17:03:15)
W czasie zajęć pedagoga z uczniami

W czasie zajęć pedagoga z uczniami

Autor zdjęcia: SP 1

Dnia 22 lutego 2018 r. uczniowie klas: IV a, IV b, IV c oraz V b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez pedagoga z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim poświęconych problemowi przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem mediów elektronicznych oraz zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu
Zajęcia w klasach czwartych miały na celu edukowanie dzieci w zakresie: bezpieczeństwa w Internecie i promowania bezpiecznych zastosowań nowych technologii tj.: komputerów, telefonów komórkowych, tabletów oraz Internetu.
Na zajęciach wykorzystano filmy z serii „Sieciaki”. Początek lekcji opierał się na rozmowie z dziećmi na temat wykorzystywania Internetu w codziennym życiu. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z korzystaniem z nowoczesnej technologii oraz same na podstawie filmu ustalały najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Zajęcia w klasie piątej opierały się na wspólnej rozmowie na temat cyberprzemocy. Celem spotkania było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie na specyfikę problemu związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ofiar, jak i sprawców przemocy. Wspólnymi siłami uczestnicy zajęć starali się udzielić odpowiedzi na pytania: Co zrobić, by nie stać się ofiarą cyberprzemocy? Jak korzystać z Internetu, by nie krzywdzić innych? Co zrobić będąc świadkiem lub ofiarą cyberprzemocy? Każdy mógł podzielić się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Na zakończenie uczniowie zostali poinformowani o tym, gdzie i u kogo mogą szukać wsparcia w sytuacjach nie tylko związanych z przemocą rówieśniczą. Warsztaty prowadziła pani pedagog Marta Wicha.
SP 1
W czasie zajęć pedagoga z uczniami


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5