Samochodowy rok Automobilklubu Nowomiejskiego przeszedł do historii. Na podsumowaniu w rękach najlepszych błysnęły puchary

2018-01-15 14:33:00(ost. akt: 2018-01-15 19:25:40)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W sali nowomiejskiego kina Harmonia odbyła się Gala Sportu Samochodowego Automobilklubu Nowomiejskiego. Na scenie uhonorowano najlepszych zawodników — zdobywców Pucharów Automobilklubu Nowomiejskiego i w Rajdowym Samochodowym Pucharze Warmii i Mazur SKJS.
Zanim przystąpiono do wręczania trofeów najlepszym kierowcom oraz ich pilotom, sezon 2017 roku podsumował Daniel Wyrzykowski, prezes AN.
Prezes przypomniał imprezy samochodowe, które zostały zorganizowane w ubiegłym roku, a było ich dziesięć. Wśród nich sztandarowe, by tylko wymienić wyścigi górskie pod Nawrą, Rajd Nowomiejski-Nowomiejskie szutry i Rajd Ziemi Nowomiejskiej.
Swego rodzaju sukcesem klubu jest włączenie niektórych nowomiejskich imprez co cyklu okręgowych pucharów Warmii i Mazur oraz Pomorza.
Do rąk najlepszych zawodników trafiły dziesiątki wywalczonych pucharów, które w towarzystwie prezesa AN wręczali starosta Andrzej Ochlak i burmistrz Józef Blank.

ZDOBYWCY PUCHARÓW AN
W klasyfikacji generalnej mistrzem został Łukasz Markiewicz, natomiast wicemistrzem Tomasz Pniewski. Tytuł drugiego wicemistrza zdobył Marek Kwiatkowski. Klasę pierwszą wygrał Dawid Grzybowski. Wicemistrzem jest Paweł Graszek, a drugim wicemistrzem Wojciech Graszek. W klasie drugiej tytuł mistrzowski przypadł Krystianowi Wyżlic, wicemistrzowski zaś Piotrowi Biczkowskiemu, a drugi wicemistrz to Adam Szewczyk.
Klasa trzecia — tu mistrzowski laur wywalczył Wojciech Jankowski, przed Sebastian Golderem i Markiem Wodarczykiem.
W klasie czwartej mistrzem został Tomasz Laskowski, zaś wicemistrzem Michał Kozłowski, natomiast drugim wicemistrzem jest Kamil Kruk. Wyłoniono także mistrza klasy piątej, a jest nim Łukasz Markiewicz, przed Markiem Kwiatkowskim
i Tomaszem Pniewskim. Najlepszym w sezonie w klasie gość został Bartosz Idźkowski, wicemistrzem Łukasz Osmański, a drugim wicemistrzem Eugeniusz Kurlikowski.
Ponadto wręczono inne puchary. W kategorii junior mistrzem został
Marcel Kruszyński, a wicemistrzem Jakub Mączkowski
Kategorię kobiet wygrała Marta Grzybowska.
Za godne reprezentowanie automobilklubu wyróżniono Mateusza Bojanowskiego, Andrzej Ksyta oraz Mikołaja Graszka.
ul

Wyniki Rajdowego samochodowego Pucharu Warmii i Mazur prezentujemy w galerii poniżej