Twoja niemoc wspiera przemoc

2017-11-27 13:47:07(ost. akt: 2017-12-08 16:23:55)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W sali narad Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście odbyła się konferencja z okazji światowej kampanii "Biała Wstążka". Celem jest walka z przemocą domową wobec kobiet.
Konferencja rozpoczęła się chwytającym za serce występem przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich pod przewodnictwem Magdaleny Kortes. Następnie uhonorowano upominkami członków Zespołu Interdyscyplinarnego, który zajmuje się wielopoziomowym zwalczaniem przemocy w rodzinie. Elżbieta Rogowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przedstawiła dane dotyczące niebieskich kart, czyli podstawowej procedury dotyczącego zjawiska przemocy domowej.

W Nowym Mieście od 2012 roku wystawiono 560 niebieskich kart dokumentujących sytuacje przemocy domowej, z czego aż 551 przygotowała policja. Statystyki na 510 przykładów przemocy domowej odnotowują 436 mężczyzn jako sprawców, 69 kobiet i piątkę nieletnich. Wśród tych sprawców mniej niż połowa, bo 235 osób była pod wpływem alkoholu. Obala to mit o tym, że przemoc jest bezpośrednio związana z alkoholem i innymi używkami. Wśród 547 ofiar przemocy aż znajduje się aż 401 kobiet, 128 mężczyzn i 18 dzieci. Należy pamiętać, że zgłoszone przypadki przemocy domowej stanowią zaledwie część wszystkich jej przejawów.

W trakcie konferencji zabrali również głos zaproszeni goście, a uczestnicy mogli wysłuchać referatu Jacka Wiadernego z Centrum Medicus na temat wieloaspektowości przemocy.

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5